روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

توصیه های مهم بهداشتی درباره تخم مرغ

کد خبر : 100
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۷
تخم مرغ از آن دست موادی است که خیلی سریع فاسد می شود. خوردن تخم مرغ فاسد با مسمومیت شدید غذایی همراه است. در استفاده این ماده غذایی و هر خوراکی که با تخم مرغ تهیه می شود باید دقت بسیار زیاد داشته باشید.
تخم مرغ از آن دست موادی است که خیلی سریع فاسد می شود. خوردن تخم مرغ فاسد با مسمومیت شدید غذایی همراه است. در استفاده این ماده غذایی و هر خوراکی که با تخم مرغ تهیه می شود باید دقت بسیار زیاد داشته باشید.

پس برای شناسایی تخم مرغ سالم و نحوه نگهداری آن حتما مطلب زیر را بخوانید.

 تخم مرغ بایستی در یخچال و در درجه حرارت پایین تر از 10 درجه سانتیگراد ( 8-4 ) نگهداری شود برای اینکه آلودگی های تخم مرغ از بین برود باید آن را به نحوی پخت که به کلیه قسمت های آن 70 درجه سانتیگراد حرارت برسد و هم زرده و هم سفیده آن کاملا سفت شده باشد .

باقیمانده غذاهایی که در تهیه آنها از تخم مرغ استفاده گردیده است بایستی در یخچال و در دمای کمتر از 10 درجه سانتیگراد و یا در درجه حرارت بالاتر از 60 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

 در صورتی که بخواهید ماده غذایی دارای تخم مرغ را که در یخچال نگهداری نموده اید مصرف نمایید بایستی آن را به نحوی گرم کنید  که حرارت 70 درجه سانتیگراد   به تمامی قسمت های آن ماده غذایی برسد.

 از تماس  تخم مرغ خام با سایر مواد غذایی خودداری کنید.

 بعد از دست زدن به پوسته تخم مرغ بایستی دست ها را شست.

پوسته تخم مرغ خام نباید شسته شود بلکه بایستی تخم مرغ را به صورت نشسته در یک ظرف در بسته قرار داده و در یخچال نگهداری کنید.

 در صورتی که پوسته تخم مرغ به مدفوع یا خون آغشته باشد آن را بشویید وبلافاصله مصرف کنید.

 احتمال آلودگی تخم مرغ ترک دار بیشتر است لذا لازم است در مصرف این گونه  تخم مرغ ها تسریع شود.

ویژگی های تخم مرغ سالم :

پوسته تخم مرغ شفاف است و ترک ندارد.

بعد از شکستن تخم مرغ ، زرده آن گلوله ای بوده وبا سفیده مخلوط نشده باشد.

 سفیده تخم مرغ بعد از شکستن شفاف است.

توصیه های لازم برای مصرف کنندگان تخم مرغ مصرف کنندگان و به خصوص مسافران بایستی از خوردن تخم مرغ خام و یا غذاهای دارای تخم مرغ خام بپرهیزند مواد غذایی نظیر سس مایونز و بستنی در صورتی که در تهیه آنها دقت لازم نشود ممکن است برای انسان بیماری زا باشند.

تخم مرغ را بعد از به جوش آمدن آب به مدت 9-7 دقیقه در حال جوش نگهدارید تا زرده آن کاملا سفت گردد.