روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

آماده باش ۴ هزار نیروی پلیس در رزمایش نوروزی اصفهان

کد خبر : 10011
۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۰:۴۷
فرمانده انتظامی استان از آماده باش چهار هزار نفر نیروی پلیس در طرح بزرگ رزمایش ترافیکی و انتظامی نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: تمام تمهیدات لازم هم در حوزه برای برقراری امنیت مسافران و هم در کاهش تصادفات و آمار جان باختگان ناشی از حوادث رانندگی پیش بینی شده است.
نقل پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی در مراسم آغاز بکار رزمایش طرح انتظامی و ترافیکی نوروز ۹۸ پلیس اصفهان اظهار کرد: این رزمایش با شعار "پرهیز از خطر، آرامش در سفر" فعالیت خود را از امروز آغاز کرده کرده و تا ۱۷ فروردین ماه سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در این رزمایش بیش از ۴ هزار نفر نیروی پلیس در حوزه های ترافیکی و انتظامی به حالت اماده باش در می آیند و تمام تمهیدات لازم برای برقراری امنیت بیشتر مسافران فراهم شود و هم آمار تصادفات و هم امار جان باختگان و مصدومان و مجروحان ناشی از تصادفات کاهش پیدا کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان میزان جان باختگان ناشی از حوادث رانندگی را بسیار نگران کننده دانست و ادامه داد: علی رغم توفیقات خوبی که داشته ایم و توانسته ایم هر ساله با کاهش جان باخته در حوادث رانندگی مواجه باشیم اما باز با این وجود بیش از یک هزار نفر در طول ۱۱ ماهه امسال براثر تصادفات در مجموع راه های شهری و برون شهری استان جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه رقم یک هزار جان باخته در تصادفات استان برابر میزان جان باختگان ناشی از سقوط ۱۰ هواپیما در سال جاری است اظهار داشت: سوال اساسی ما این است، چرا وقتی یک هواپیما سقوط می کند همه کشور نسبت به آن حساسیت نشان می دهند اما وقتی به اندازه سقوط ۱۰ هواپیما در جاده ها و درون شهرها جان باخته داریم کسی به این مسئله توجهی نمی کند؟!

فرمانده انتظامی از رقم ۱۷ هزار مصدوم و مجروح در اثر وقوع سوانح رانندگی استان اصفهان طی ۱۱ ماهه امسال خبر داد و اظهار کرد: بخشی از این افراد دچار قطع عضو و قطع نخاع شده و سلامتی خود را تا پایان عمر از دست دادند.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: وقت آن رسیده که یک احساس مسئولیت متفاوت و یک فرهنگ جامع تری در حوزه رانندگی در بین رانندگان و شهروندان عزیز ایجاد شود.

سردار معصوم بیگی، گفت: هرچند که بایستی جاده ها اصلاح شوند و ایمنی خودروها نیز افزایش پیدا کنند اما با این حال معتقدیم راننده هوشمند و قانونمدار می تواند جاده نا ایمن و خودرو کم ایمن را کنترل کند و از وقوع حادثه ناگوار جلوگیری نماید.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه آمارها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که حال ترافیک خوب نیست ابراز امیدواری کرد با اهتمام بیشتر رانندگان به رعایت قوانین و مقررات رانندگی دعای "حول حالنا" مردم در تحویل سال آنان در حوزه ترافیک به شکل عملی تحقق یافته و شاهد کاهش میزان تخلفات و به تبع آن کاهش جان باختگان ناشی از سوانح رانندگی در سال آینده باشیم.