روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

صلواتی:

دوربین‎های طرح زوج و فرد خودرو از ۲۸ اسفندماه غیرفعال می‌شود

کد خبر : 10031
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۲:۱۱
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: دوربین‌های طرح زوج و فرد خودرو از ۲۸ اسفند ماه تا ۱۶ فروردین سال ۹۸ غیر فعال می‌شود.

علیرضا صلواتی اظهار کرد: به دلیل سفرهای نوروزی و ارائه تسهیلات ویژه به گردشگران از  ۲۸ اسفند ماه سال‌جاری تا ۱۶فروردین‌ماه ۹۸ دوربین‌های طرح زوج و فرد سطح شهر غیرفعال و بعد از ۱۶ فروردین ماه جریمه‌ها با جدیت اعمال می‌شود.

وی افزود: به منظور مدیریت ترافیک معابر شهر در روزهای پایانی سال همچنان طرح زوج و فرد برقرار است، البته شهروندان نیز باید برای سفرهای خود به مرکز شهر اصفهان برنامه‌ریزی کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه امسال برای نخستین بار مترو اصفهان در ایام نوروز فعال است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از روز یکم تا ۱۶ فروردین ماه ۹۸ مترو از ساعت ۱۰  تا ۲۱ ، فعال و با سرفاصله ۲۰ دقیقه به شهروندان خدمت‌رسانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه عمده تمرکز سفر گردشگران به شهر اصفهان میدان امام حسین(ع)، چهارباغ، میدان امام (ره) و سی و سه پل است، بهترین گزینه پیشنهادی به شهروندان و گردشگران استفاده از مترو به عنوان وسیله‌ای پاک و ایمن است.

صلواتی تصریح کرد: به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر در مجاورت ایستگاه مترو کاوه و ایستگاه دفاع مقدس در صفه محل هایی به عنوان پارکینگ در نظر گرفته شده تا شهروندان خودروی خود را در این پارکینگ‌ها پارک کرده و ادامه سفرشان را با مترو انجام دهند.

وی با بیان اینکه از محل‌های اسکان مسافران در باغ فدک و سپاهان شهر، برنامه‌ریزی شده خط اتوبوس در نظر گرفته شود، گفت: در این خط اتوبوس‌ها مسافران را از دو مبدأ اعلام شده به ایستگاه‌های مترو کاوه و صفه انتقال می‌دهند تا بتوانند سفر درون شهری خود را با استفاده از اتوبوس و مترو بدون دغدغه و در نهایت آرامش انجام دهند.