روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

تمهیدات پلیس آگاهی استان اصفهان برای شب چهارشنبه آخرسال

کد خبر : 10054
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۶
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح های ویژه به منظور برخورد با خریداران، فروشندگان و استفاده کنندگان از مواد محترقه و ترقه های دست ساز گفت:تمهیدات لازم پیش بینی شده تا امسال یک چهارشنبه امن و کم حادثه ای را داشته باشیم.
سرهنگ "سعید سلیمیان" رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: براساس یک سنت غلط معمولاً نوجوانان و جوانان در شب چهارشنبه آخر سال از مواد محترقه برای تخلیه هیجانات درونی خودشان استفاده می‌کنند که این کار آن‌ها خطراتی را در جامعه ایجاد می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از این مواد محترقه به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند پلیس آگاهی استان اصفهان طرح مبارزه با قاچاق مواد محترقه را از چهارم اسفند ماه امسال شروع کرده که این طرح تا شب چهارشنبه آخر سال ادامه دارد.

 
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه این طرح شامل اجرای ایست و بازرسی در جاده‌های مواصلاتی و بازدید از اماکن و مغازه‌هایی که احتمال فروش مواد محترقه در آن‌ها وجود دارد می‌شود گفت: ضمناً طرح مشترکی با اداره نظارت بر اماکن عمومی و سایر قسمت‌ها داریم در دست اقدام داریم تا جلوی تولید مواد محترقه دست ساز هم گرفته شده و از بروز حوادث خطرناک پیشگیری شود.
 
سرهنگ سلیمیان گفت: به تمامی صنوفی که اقلام اولیه ساخت مواد محترقه دست ساز مانند سرنگ، اکلیل و... در اختیار دارند هم توصیه شده که از فروش آن‌ها به نوجوانان و جوانان خودداری کنند.
 
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: توصیه ما به جوان‌ها این است که سعی کنند به همراه خانواده‌های خود در جشن‌های مخصوص چهارشنبه آخر سال شرکت کرده و با افرادی که اقدام به حمل مواد محترقه می‌کنند همراه نشوند چرا که ممکن است یک شوخی بی جا با مواد محترقه موجب بروز صدمات جبران ناپذیر برای آن‌ها و یا اطرافیانشان شود.
 
سرهنگ سلیمیان خاطر نشان کرد: تمام تمهیدات لازم پیش بینی شده تا امسال هم همانند سال قبل یک چهارشنبه امن و کم حادثه‌ای را داشته باشیم که البته همه شهروندان، جوانان و خانواده‌های گرامی هم همراهی و همکاری لازم را در این خصوص به عمل بیاورند.
 
این مقام انتظامی اضافه کرد: در آخرین چهارشنبه سال ۹۶ برخورد‌های پلیس نسبت به سال‌های قبل آن کمتر بود و عموماً مردم توصیه‌ها و هشدار‌هایی که ارائه شده بود را به خوبی رعایت کردند و امسال هم امیدواریم که نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشته باشیم و مردم به توصیه‌های پلیس توجه بیشتری کرده و خودشان از بروز حوادث و آسیب‌ها پیشگیری کننند.
 
سرهنگ سلیمیان در پایان به کسانی که در زمینه خرید و فروش مواد محترقه فعالیت می‌کنند هشدار داد و گفت: این افراد باید بدانند که قطعاً برخورد‌های پلیس با آنان شدیدتر خواهد بود و کاری نکنند که بجای گذراندن تعطیلات عید در کنار خانواده‌های خود این ایام را در زندان سپری کنند.