روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

کارشناس هواشناسی خبر داد تداوم ناپایداری‌ها در آسمان اصفهان/ گلپایگان و بویین‌میاندشت رکوددار بارش‌ها

کد خبر : 10057
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۱
کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر موج ناپایدار از روی استان است که بر این اساس امروز در اکثر مناطق استان، گاهی افزایش ابر و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رضا کریمیان با بیان اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر موج ناپایدار طی امروز از روی استان است، اظهار کرد: بر این اساس امروز در اکثر مناطق استان، گاهی افزایش ابر و وزش باد شدید و در مناطق غربی و شمالی استان بارش خفیف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جوی نسبتاً پایدار بر روی استان حاکم می‌شود که بر این اساس آسمان صاف تا قسمتی ابری و گاهش وزش باد را خوهیم داشت.

وی با اشاره به این که دمای هوا در اکثر نقاط استان طی 24 ساعت آینده، 2 تا 3 درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد داشت، عنوان کرد: دمای هوای شهر اصفهان در سردترین ساعات روز به 3 درجه سانتی‌گراد زیر صفر و در گرم‌ترین ساعات به 16 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و سردترین نقطه استان بویین‌میاندشت با 7 درجه سانتی‌گراد زیر صفر و گرم‌ترین نقاط استان خور و بیابانک با 20 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

آمار بارش‌های شب گذشته اصفهان

کریمیان با اشاره به بارش برف و باران طی 24 ساعت گذشته در اکثر مناطق استان اصفهان،  اعلام کرد: شب گذشته در برخی از مناطق استان بارش برف و باران را شاهد بودیم که بویین‌میاندشت با 19 میلی‌متر باران و 22 سانتی‌متر برف، بیشترین بارش برف را داشت و پس از آن برای شهرستان‌های فریدون‌شهر با 21.4 میلی‌متر باران و 20 سانتی‌متر برف، خوانسار با 30.5 میلی‌متر باران و 17 سانتی‌متر برف، داران با 19.5 میلی‌متر باران و 10 سانتی‌متر برف و سمیرم با 10 میلی‌متر باران و 4 سانتی‌متر برف بت شدند.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان در پایان مطرح کرد: در بقیه نقاط استان طی 24 ساعت گذشته، بارش باران را داشتیم که گلپایگان با 32 میلی‌متر بیشترین بارش باران را به خود اختصاص داد و پس از آن برزوک با 13.5، دهاقان با 13.2، نایین با 12، خور و بیابانک با 10.1، چادگان با 10، ورزنه با 8.4، دهق با 7.9، علویجه با 7.6، آران و بیدگل با 6، زرین‌شهر با 5.3، میمه با 5.1، کاشان و نجف‌آباد با 5، اصفهان با 4.3، مبارکه با 4.2، شهرضا با 3.8، نطنز با 3.3، مورچه‌خورت با 2.4، چوپانان با 2.1، اردستان با 1.2، کبوترآباد با یک و فرودگاه شهیدبهشتی با 0.8 میلی‌متر بارش باران گزارش شده است.

تردد در تمام محورهای مواصلاتی ایمن و روان است

مرضیه فراست، رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان نیز امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه در محور سمیرم- شهرضا، بارش برف ادامه دارد، خبر داد: در بقیه محورهای مواصلاتی و راه‌های استان بارش متوقف شده است و در کلیه محورها تردد به صورت ایمن و روان است.

توصیه‌های کشاورزی

غلامرضا خاکیان هم امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان در رابطه با فعالیت‌های کشاورزی متأثر از وضعیت آب و هوایی استان، مطرح کرد: باغداران استان با توجه به پیش‌بینی کاهش دما همزمان با باز شدن گل‌های درختان میوه، اقدامات لازم را جهت جلوگیری از سرمازدگی شکوفه‌ها (مانند بخاری باغی، آبیاری با آب چاه و آبپاشی بر روی درختان) انجام دهند.

دبیر هواشناسی کشاورزی استان اصفهان در پایان توصیه کرد: بازدید مزارع کلزا جهت رصدکردن مرحله ساقه‌رفتن و آمادگی برای مصرف کود ازته و کنترل آفات و بید کلم شته همزمان انجام شود.

فارس