روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

رهبر انقلاب با اعلام سال ۹۸ به نام سال «رونق ملی»:

امسال باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند

کد خبر : 10068
۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۱:۲۷
رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید » نام‌گذاری کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

«بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

خدا را شکرگزارم که مقدّر فرمود امسال هم عید نوروز را که با میلاد مسعود امیرمؤمنان و مولای متقیان همزمان شده است به ملت عزیز ایران تبریک عرض کنم. عیدتان مبارک. ان‌شاءالله همه‌ شما با سعادت، سلامت جسمی با دل شاد و با توفیقات روزافزون مادّی و معنوی این سال جدید را بگذرانید. تبریک ویژه عرض میکنم به خانواده‌ معظّم شهیدان و به جانبازان عزیز و خانواده‌های آنها و درود فراوان میفرستم به روح مطهّر امام بزرگوار و ارواح مطهّر شهیدان.

سال پرماجرایی راگذراندیم، اما ملت ایران خوش درخشید، دشمنان نقشه ها داشتند  و برای ایران نقشه کشیده بودند، اما ملّت ایران با صلابت، بصیرت و همت جوانان نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد. در مقابلِ تحریم‌های شدید و به قول خودشان بی‌سابقه‌ آمریکا و اروپا ملت ایران در عرصه‌ سیاسی خوش درخشید که مظهر این واکنش راهپیمایی عظیم بیست‌ودوم بهمن و موضع‌گیری‌های مردم در طول ماه‌های این سال بود. در عرصه تقابل اقتصادی نیز با ملت ایران توانست با افزایش ابتکارات علمی و فنّی، افزایش چشمگیر شرکتهای دانش‌بنیان، افزایش تولیدات زیربنائی و اساسی داخلی که از جمله آنها افتتاح فازهای متعدد گاز جنوب کشور، افتتاح پالایشگاه بزرگ بندرعباس و از این قبیل کارهایی که انجام گرفته بود، در مقابل دشمنیِ دشمنان و خباثت دشمنان قدرت، هیبت و عظمت خود را نشان بدهد و آبروی ملت، انقلاب و آبروی نظام جمهوری اسلامی ما بحمدالله افزایش پیدا کرد.

مشکل اساسی کشور همچنان مشکل اقتصادی است به خصوص در این ماه‌های اخیر مشکلات معیشتی مردم زیاد شد، بخشی از اینها مربوط است به مدیریتهای نارسا در زمینه‌ مسائل اقتصادی که اینها حتماً بایستی جبران بشود، برنامه‌هایی وجود دارد، تدابیری اندیشیده شده که ان‌شاالله این تدابیر در طول سال جاری، سالی که امروز از این لحظه شروع می‌شود بایستی به ثمر بنشیند و مردم آثار آن را احساس بکنند.

آنچه من عرض میکنم این است که مسئله‌ فوری و جدی و اولویت کشور فعلاً مسئله‌ اقتصاد است،در بحث اقتصاد مسائلی که داریم زیاد است؛ بحث کاهش ارزش پول ملّی یک مسئله‌ی مهم است، بحث قدرت خرید مردم همین جور، بحث مشکل کارخانه‌جات و کم‌کاری و احیاناً تعطیلی بعضی از کارخانه‌جات از این قبیل است، اینها مشکلات است و بر اساس آنچه من مطالعه و از نظر کارشناس‌ها استفاده کردم، کلید همه این مشکلات عبارت است از توسعه‌ تولید ملّی.

سال ۹۷ را ما سال «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردیم نمی‌توانم بگویم که این شعار به طور کامل عملی شد، اما می‌توانم بگویم این شعار به صورت وسیعی مورد توجّه قرار گرفت و در بسیاری از موارد این شعار از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفت و عمل شد و همین قطعاً تأثیر خواهد داشت. امسال مسئله‌ تولید مطرح است، می‌خواهم مسئله‌ تولید را به عنوان محور فعّالیّت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را ان‌شاالله در سخنرانی روز اوّل سال توضیح خواهم داد. تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند، هم می‌تواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتی می‌تواند مشکل ارزش پول ملی را تا حدود زیادی برطرف کند.

بنابراین مسئله‌ تولید به نظر من مسئله‌ محوری امسال است؛ لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق تولید»؛ باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد، اگر این طور شد، امیدواریم که مشکل اقتصادی در مسیر حل شدن قرار بگیرد.

سلام و صلوات و درود قلبی خودم را به پیشگاه ولی عصر ارواحنا فداه عرض و دعای آن بزرگوار را برای شما ملت عزیز و سعادت ملت ایران و همه‌ ملت‌هایی که نوروز را گرامی میدارند، از خدای متعال مسئلت می‌کنم.»