روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان خبر داد بازدید 500 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری اصفهان

کد خبر : 10081
۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۱:۰۲
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: بازدیدکنندگان از بناها و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی استان اصفهان تاکنون به بیش از ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.

فریدون الهیاری اظهار کرد: در سه شب گذشته حدود ۴۲۰ هزار نفر اقامت در استان ثبت شده است که شب گذشته شلوغ‌ترین شب از لحاظ اسکان مسافر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان تصریح کرد: بازدیدکنندگان از بناها و جاذبه‌های و مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی استان هم به بیش از ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه قیمت موزه‌ها در استان اصفهان تغییر نکرده و افزایش قیمتی نداشته است، افزود: ساعت بازدیدها هم در جداولی اعلام‌شده و بناهای پربازدید تا ساعت ۱۰ شب برای بازدید مسافران و علاقه‌مندان باز است.

الهیاری عنوان کرد: رشد اقامت نسبت به سال گذشته ۴۹ درصد بوده و بازدیدها نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان ادامه داد: اصفهان امسال از شرایط خوبی از لحاظ آب و هوایی برخوردار است و با جاری شدن زاینده‌رود که در سه چهار روز آینده حجم ورودی آب به رودخانه هم افزایش می‌یابد، زیبایی خاصی پیداکرده است و مردم و مسافران، بانشاط اصفهان را به‌ عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند.

وی بیان کرد: همه افراد در ستاد خدمات سفر در دستگاه‌های مختلف آمادگی خدمت‌رسانی به مسافران را دارند و همه ما وظیفه‌ داریم با خدمتگزاری، نوروزی پرنشاط، امیدوار برای آینده و توسعه کشور در خدمت هم‌وطنان کشور باشیم.

فارس