روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

آخرین جزییات سیل و آبگرفتگی شب گذشته در استان اصفهان

کد خبر : 10158
۱۳۹۸/۰۱/۱۲ - ۱۰:۲۹
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان گفت: قطع برق، رانش زمین، قطع ارتباط مخابراتی، آبگرفتگی و سیل در مناطق سمیرم و فریدونشهر از جمله حوادث شب گذشته در استان اصفهان بوده است.

منصور شیشه فروش در خصوص آخرین وضعیت بارش‌های اخیر در استان اصفهان اظهار کرد: از روز گذشته تاکنون بیشترین بارشها در فریدونشهر با ۳۹ میلی‌متر بارش، سیمرم ۳۰ میلیمتر، داران ۲۳ میلی‌متر، خوانسار ۳۰ میلیمتر و چادگان نیز ۱۳ گزارش شده است.

وی میزان بارش باران در سرچشمه‌های کوهرنگ را نیز ۷۱ میلیمتر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ورودی به سد زاینده‌رود ۱۵۳ متر بر ثانیه است و در حجم آب پشت سد به ۲۷۸ میلیون متر مکعب است و در مجموع باید توجه داشت که از مهر ماه سال گذشته تاکنون یک هزار و ۸۶۰ میلیمتر مکعب گزارش شده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان با بیان اینکه از شب گذشته تاکنون سیل و آبگرفتگی در نقاط مختلف استان اصفهان گزارش شده است، ادامه داد: بر این اساس با توجه به آماده باش نیروهای امدادی در سطح استان ۸۰ نفر در چادگان دچار سیل گرفتگی شده بودند که نجات یافتند.

وی افزود: همچنین ۲۷۰ نفر در قالب ۶۹ خانوار در روستاهای پشتکوه از جمله بهرام آباد، دهنو، موگویی، اسلام آباد و دستگرد که دچار سیل شده بودند اسکان اضطراری شدند.

شیشه فروش با بیان اینکه سیل همچنین به تاسیسات مخابراتی در منطقه فریدونشهر آسیب زده است، اضافه کرد: بر این اساس ارتباط مخابراتی تعدادی از روستاهای این منطقه در حال حاضر  قطع است.

وی ادامه داد: همچنین برق دو روستای کاهگانک و رزوه در فریدونشهر قطع شده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان با بیان اینکه روستاهای کهنگان در سمیرم دچار آبگرفتگی شده و پل های این روستاها دوباره آسیب دیده است، افزود: در این منطقه نیز به ۶۹ خانوار دچار سیل شدند که به این خانوارها نیز امدادرسانی انجام شد.

وی با اشاره به رانش زمین در پشتکوه فریدونشهر نیز گفت: همه اقدامات لازم برای امدادرسانی به مردم این منطقه انجام شده است.

شیشه فروش همچنین به امدادرسانی به ۵۰ نفر در جاده‌های استان در بارشهای شب گذشته اشاره کرد و گفت: همچنان خدمات رسانی در جاده‌ها به مسافران توسط نیروهای امداد و نجات ادامه دارد.

وی با بیان اینکه عمده فعالیت سامانه بارشی امروز در مناطق فریدونشهر، فریدن، چادگان، سمیرم، گلپایگان، خوانسار و بویین میاندشت فعال است، افزود: بیشترین فعالیت این سامانه در بعد از شهر به صورت وزش باد شدید و تندبادها خواهد بود این امر در مناطق شرقی بیشتر احساس خواهد شد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان با اشاره به سرزیز سد گلپایگان نیز اظهار کرد: سد کنترل شده و مشکل خاصی در این زمینه نداریم.

وی گفت: دو جلسه ستاد مدیریت بحران امروز در فریدونشهر و سمیرم با حضور استاندار و معاون استاندار در حال برگزاری است تا میزان خسارات به این مناطق برآورد شود.