روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

امام جمعه اصفهان:

مردم با پول نقد به کمک سیل زدگان بشتابند

کد خبر : 10186
۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۱۵:۱۸
امام جمعه اصفهان گفت:امیدواریم مردم با پول نقد به کمک سیل زدگان بشتابند زیرا دولت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگو باشد.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به بیانیه رهبر انقلاب اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند: اینکه انقلاب در این ۴۰ سال منحرف نشده به این دلیل بوده که ما برای خدا و پیاده شدن احکام اسلام انقلاب کردیم تا زیر سلطه دشمن و اجانب نرویم و بسیار از ارزش‌های اسلامی را در این انقلاب حفظ کردیم.

وی افزود: همانطوری که سوره توحید شناسنامه خداوند است که در آن به بی همتای و بی نیازی خدا اشاره شده، شناسنامه انسان‌های مومن نیز سوره والعصر است؛ زیرا خداوند در این سوره می‌فرماید قسم به عصر که انسان‌ها در خسران هستند، در اینجا منظور از خسران این است که همه انسان‌ها در حال خسارت عمر هستند؛ مگر دسته‌ای که ایمان آورده اند و در ادامه خداوند متعال به انجام عمل صالح و دعوت دیگران به صبر اشاره می‌کند.

طباطبایی نژاد یاد آور شد: همانطوری که در گام اول انقلاب مردم برای خدا انقلاب کردند، در گام دوم تاکید شده که باید در این انقلاب حکومت اسلامی پیاده شود و این امر در فرمایشات مقام معظم دیده می‌شود.

وی افزود: ایشان در این بیانیه به هفت مورد برای گام دوم اشاره فرمودند که پیشرفت علم، معنویت و اخلاق و نیز رونق اقتصادی برخی از آن‌ها بودند و البته تا زمانی که بهره بانکی وجود دارد، امکان ندارد تولید رونق بگیرد. مبارزه با فساد، استقلال و آزادی و عزت ملی به این معنا که با خارج از کشور رابطه داشته باشیم، اما تابع آن‌ها نباشیم، از دیگر توصیه‌های رهبر انقلاب در گام دوم است.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: این موارد خلاصه‌ای از فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بود، بر این اساس باید در دستگاه رشوه و کم کاری و دزدی و ربا نباشد و مردم هم باید خصلت‌های اسلامی داشته باشند و در ادامه هم در گام سوم انقلاب را گسترش دهیم.

نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به سیل اخیر در کشور افزود: باران رحمت خدا است، اما گاهی اشتباهات خودمان باعث ضرر در مواقع بحرانی می‌شود؛ مثلا در مسیر آب ساختمان ساختن یا خیابان کشی‌های بدون مطالعه باعث خسارت بار شدن بارندگی و ایجاد سیل می‌شود.
وی تأکید کرد: یکی از عذاب‌های خداوند باران سو است، اما امیدواریم که مورد عذاب خداوند واقع نشویم، زیرا باید از غضب الهی ترسید و خطاهایمان را ترک‌کنیم، به بازماندگان سیل زدگان هم تسلیت عرض می‌کنیم و امیدواریم مردم با پول نقد به کمک سیل زدگان بشتابند، زیرا دولت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگو باشد.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: هر دولت دیگری هم بود نمی‌توانست، تاکید مقام معظم رهبری نیز هم بر کمک به مردم سیل زده است که مشت محکمی بر دهان آمریکا باشد، زیرا آمریکا حتی کمک به سیل زدگان ایران را هم ممنوع کرده است. از همه ائمه جمعه و جماعت هم میخواهم مانند زمان زلزله کرمانشاه، حال نیز که وجوهاتی را جهت کمک به سیل زدگان جمع آوری کنند.

خطیب نماز جمعه اصفهان خاطر نشان کرد: در این ماه مناسبت‌های فرخنده‌ای داریم از جمله تولد امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) که متقارن است با روز پاسداران عزیز.

وی افزود: کمر همت بستن برای حفاظت از انقلاب نه فقط در ایران و پیشبرد اسلام در همه جهان، نشان از این می‌دهد که خدمات سپاه مختص به ایران نیست و آن‌ها حاضرند به کمک هر مظلومی بشتابند، کار سپاه در یک زمینه خلاصه نمی‌شود، مانند حضور در مناطق سیل زده که همه نیرو‌های مسلح گُل کاشتند.