روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

عادت های غیرفوتبالی فوتبالی ها

این تیم ایرانه!

کد خبر : 10187
۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۱۶:۴۱
«کی روش» برای ایران هرچه نداشت، این یک مورد را نمی توان منکر شد که توانست تیم ملی فوتبال کشورمان را به طرز عجیب و غریبی «متحد» کند و تیم «یکدست» و «منظم»ی شکل بدهد که حداقل هشت سال در کنار یکدیگر با کمترین حاشیه بازی کردند.
 تیمی که سال به سال در تورنمنت های مختلف قوی تر و متحدتر شد و در نهایت این اتحاد به دل مردم هم راه پیدا کرد. تیمی که در این سال ها بازیکنان ثابتی هم در خطوط مختلف داشت و حتی وقتی مردم نسبت به عملکرد یک بازیکن اعتراضات شدیدی داشتند، باز هم آن بازیکن در تیم می ماند و حتی اگر خداحافظی کرده بود، برمی گشت و انگار نه خانی رفته و نه خانی آمده و البته گاهی هم پیش می آمد که بازیکنی محبوب بوده و به یکباره و به دلایلی که اعلام نمی شد، از تیم کنار گذاشته می شد. «سردار آزمون» عملکرد پرفراز و نشیبی در تیم ملی داشت اما تا روز آخر در این تیم ماند و کی روش علاقه خاصی به او داشت. در عوض «رضا گوچی» که در ایران به محبوبیت ویژه ای هم دست پیدا کرده بود، ناگهان حذف شد و دیگر در لیست محبوب های سرمربی رفته، جایی نداشت. «اشکان دژاگه» هم جزو بازیکنانی بود که کی روش او را کشف کرد. کی روش اصولا علاقه خاصی به دورگه ها داشت. سامان قدوس ، رضا گوچی و دژاگه نتیجه همین علاقه هستند!
کارلوس کی روش البته این شانس را هم داشت که با بازیکنان خوبی در تیم ملی همکاری کند. یکی مثل «بیرانوند» در چارچوب دروازه که بی شک ستاره تیم ملی کشورمان در جام جهانی و جام ملت های آسیا بود. بازیکنانی که هر کدام ویژگی های رفتاری و شخصیتی و بعضا بامزه ای هم داشته و دارند که دستمایه گزارش «خبرآنلاین» شد. کی روش حالا دیگر رفته اما «علی بیرو» و «سردار» و «طارمی» و بقیه هنوز هستند. بد نیست این گزارش را بخوانید و با عادت های عجیب و غریب برخی بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان بهتر آشنا شوید.
خوش صدا ترین
این ویژگی برای همه مشخص است که به علیرضا بیرانوند مربوط می شود. دروازه بان تیم ملی ایران که بارها حتی در برنامه های تلویزیونی هم اقدام به خوانندگی کرده است. علیرضا معمولا آهنگ معروف لری را در اردوی تیم ملی می خوانده و در مقابل سرمربی تیم ملی کارلوس کی روش خیلی وقت ها برای عوض شدن فضای جلسات فنی و اینکه با دروازه بانش رابطه خوبی داشت از او درخواست خوانندگی می کرد.
قهرمان رشته های غیرفوتبالی
در جریان اردوهای تیم ملی همیشه بازی های سرگرم کننده ای برگزار می شد و بچه های ملی پوش در رشته هایی مثل پینگ پنگ و دارت به رقابت می پرداختند. اگر بگوییم در زمینه پینگ پنگ «احسان حاج صفی» بهترین بازیکن تیم ملی است اصلا پر بیراه نگفتیم. در بازی دارت هم همیشه از بین کریم انصاری فرد و پژمان منتظری یکی برنده رقابت با دیگر هم تیمی هایش می شود.
استاد پلی‌استیشن
برای نام بردن از استاد بازی های کامپیوتری باید از سردار آزمون نام ببریم. ستاره باشگاه زنیت روسیه که در اردوهای تیم ملی همیشه مقابل رقبای خودش به برتری می رسد. سردار در زمینه بازی پلی‌استیشن مهارت بسیار زیادی دارد و به ندرت پیش آمده کسی او را از پیش رو بردارد.
شوخ ترین بازیکن
زمانی که آندرانیک تیموریان از بازی های ملی خداحافظی نکرده بود، لقب شوخ ترین بازیکن اردوهای تیم ملی را داشت. بعد از آن، آندو از تیم ملی رفت و جای خودش را به بیرانوندی داد که معمولا همیشه جو اردوهای تیم را دست می گیرد. بیرو حتی یکی از معدود بازیکنانی بود که با کارلوس کی روش هم زیاد شوخی می کرد و در کل رابطه بسیار خوبی با سرمربی پرتغالی داشت.
بهترین رقاص
با توجه به ویدئوهایی که از دفاع چپ تیم ملی ایران منتشر شده دیگر همه فهمیدند که میلاد محمدی با این ویژگی بین طرفداران و دیگر بچه ها شهره شده است. جالب اینجاست که حتی خود کی روش بارها در جلسات فنی از میلاد خواسته به خاطر تغییر روحیه دیگر بازیکنان برقصد و آنها را حسابی شاد کند.
کتاب خوان ترین بازیکن
شاید نام بردن از مهدی طارمی و سردار آزمون در بین کتاب خوان ترین بازیکنان تیم ملی خیلی عجیب باشد؛ اما باید بگوییم که زوج خطرناک خط حمله تیم ملی در این زمینه غیرقابل پیش بینی ظاهر شدند و اتفاقا کتاب خوان ترین هستند. به این دو بازیکن سعید عزت اللهی و مرتضی پورعلی گنجی را هم باید اضافه کرد که از کتاب خواندن خیلی خوش شان می آید.
شکموترین بازیکن
برای نام بردن از بازیکنی که این ویژگی را دارد باز هم باید اسم علیرضا بیرانوند را بیاوریم. طبق روایت هایی که دیگر بازیکنان تیم ملی داشتند، بیرانوند به شدت اهل خوردن است و در اردوهای خارجی رکورددار حضور در مک دونالد و خوردن ساندویچ است.
نویسنده : امیرعلی مراتی