روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

کاهش ۴۰۰ درصدی تصادفات در محور اصفهان _ قم

کد خبر : 10217
۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۲:۲۵
فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح ابتکاری این فرماندهی با عنوان محور ایمن از کاهش 400 درصدی تصادفات در محور اصفهان _ قم در نوروز امسال خبر داد.
سردار مهدی معصوم‌بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص عملکرد فرماندهی انتظامی استان اصفهان در ایام نوروز ۹۸ اظهار داشت: جا دارد تا ابتدا از همکاری مردم عزیز و همچنین تلاش‌های رسانه ملی و دیگر خبرنگاران در طول ایام نوروز که با اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی سریع به مردم نقش به‌سزایی در کاهش تصادفات و پیشگیری از جرائم ایفا کردند تقدیر و تشکر کنم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه از کاهش ۳۲ درصدی تعداد جان باختگان ناشی از حوادث رانندگی در مجموع راه‌های شهری و برون‌شهری طی ۲۱ روز از طرح نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت تعداد مجروحان در تصادفات نیز ۴ درصد کاهش داشت.

وی خاطر نشان کرد: البته علی رغم توفیق‌های خوبی که به دست آمده باید اعلام کنم که متاسفانه طی این مدت بالغ بر ۸ هزار تصادف در راه‌های استان رخ داد که در اثر این حوادث ۵۰ نفر جان خود را از دست داده و تعداد یک هزار و ۲۸۰ نفر نیز مجروح شدند.

معصوم‌بیگی در عین حال از موفقیت طرح ابتکاری این فرماندهی با عنوان طرح محور ایمن خبر داد و بیان داشت: براساس یک تحقیق علمی به این نتیجه رسیدیم که یکی از عوامل اصلی وقوع حوادث ناگوار در محور اصفهان _. قم که بالغ بر ۲۵۰ کیلومتر است، فقدان استراحت‌گاه و مجتمع خدماتی مناسب است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: به همین خاطر امسال پلیس با اجرای طرح محور ایمن اقدام به راه اندازی ۱۲ ایستگاه امنیت و سلامت همراه با پذیرایی رایگان از رانندگان و اجرای برنامه‌های مفرح و جذاب در این محور کرد که نتیجه این اقدام به کاهش ۴۰۰ درصدی تصادفات در محور مذکور نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.

وی بیان کرد: این موضوع نشان می‌دهد که اگر می‌گوییم رانندگان بایستی به اندازه هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند باید فضا و امکان مناسب و جذاب برای استراحت در جاده نیز برای رانندگان فراهم باشد.

معصوم‌بیگی افزود: تجربه موفق طرح محور ایمن که در محور اصفهان _ قم اتفاق افتاد می‌تواند به عنوان یک مدل و الگوی موفق در دیگر جاده‌های کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد و به کاهش جان باختگان در تصادفات کمک کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه پیرامون اقدامات فرماندهی انتظامی استان در خصوص کنترل جرائم نیز اظهار داشت: در وقوع جرائم مهم با کاهش ۴۱ درصدی و در سرقت‌های مهم نیز با کاهش ۲۷ درصدی روبرو بودیم.

وی تصریح کرد: در طرح نوروزی همه همکارانم در خدمت مردم عزیز بودند و همه تلاش آن‌ها نیز این بود که بتوانند با مدیریت تصادفات و جرائم، امنیت و آرامش خوبی را برای مردم فراهم کنند.

معصوم‌بیگی با اشاره به عملکرد مطلوب ماموران پلیس راه و راهور استان در شرایط جوی ایام نوروز اضافه کرد: در حقیقت کارکنان پلیس راه و راهور استان اصفهان در ایام نوروز تلاش جهادی انجام دادند که جا دارد تا از تمام این عزیزان تقدیر و تشکر ویژه داشته باشم.