روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

رئیس جمهور در مراسم سالروز فناوری هسته ای:

غربی‌ها از IR1 ما می ترسیدند اما امروز IR6 افتتاح می‌کنیم/ سپاه تروریسم را در ایران ریشه‌کن کرد

کد خبر : 10232
۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۴:۳۴
روحانی گفت: سپاه پاسداران در راس فداکاری علیه تروریست‌ها قرار دارد.
حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم سالروز فناوری هسته ای که در سالن اجلاس سران برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه و اقدام جاهلانه آمریکا در تروریست خواندن سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تروریست ها را در ایران ریشه کن کرد و آنها به خارج از کشور فرار کردند و به دامن صدام و بعد به صهیونیست ها و استکبار پیوستند.
رئیس جمهور اظهارکرد: روز میلاد سید الشهدا که فرهنگ ایستادگی، ایثار، شهامت و شهادت به ما یاد داد به محضر همه ملت ایران مسلمانان جهان و همه آزادی خواهان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. امروز روز میلاد آن آزادمرد و بزرگ مردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و قدرت‌هایی که می‌خواهند ملت‌های جهان را به زیر سلطه خود در آورند و او به ما یاد داد که چگونه در صحنه زندگی بتوانیم آمر به نیکی‌ها و خوبی‌ها و ناهی از پستی‌ها و زشتی‌ها باشیم.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه خوشنودی ما آن جایی است که خوشنودی حق را شاهد باشیم، گفت: ما می‌دانیم در برابر صبر و مقاومت و ایستادگی خداوند به وعده‌اش عمل خواهد کرد و اجر صابرین را به ما خواهد داد.

فرهنگ سیدالشهدا عامل پیروزی ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه بوده است

روحانی در ادامه افزود: فرهنگ سید الشهدا عامل پیروزی ملت‌های مسلمان و آزادی خواه به ویژه ملت بزرگ ایران بوده است، در نهضت‌ها و انقلاب‌های مختلف و حراست از کشورمان و دفع تجاوز که امروز درسی بزرگ برای مقاومت و ایستادگی ما در برابر آن‌هایی که می‌خواهند با فشار به زندگی مردم ما را از مسیر تعالی باز گردانند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز روز پاسدار است، اظهار کرد: امروز روز فداکاران و جان برکفانی است که از روز اول انقلاب کنار و برای مردم و با مردم و برای منافع مردم و کشور و انقلاب از راحتی خود گذشتند و  این عزیزان شب‌هایی را  در کنار بقیه نیرو‌های مسلح به صبح آوردند که هر شبش از شب قدر بالاتر بود. بالاتر از شب قدر شب آن پاسدار و فداکاری است که در مرز‌های کشور ایستاده و از منافع کشور دفاع می‌کند و مطمئن نیست که شب را به سلامت به صبح برساند، شب قدر فقط شب‌های قدر ماه مبارک رمضان نیست، درست است که آن‌ شب‌ها شب قدر هستند، ولی ما می‌توانیم شب قدری را بیافرینیم که از شب قدر بالاتر باشد.

رئیس جمهور عنوان کرد: شبی که در آن تصمیم و اراده و نقشه ما برای رفاه این ملت و توسعه ایران با قدرت ملت باشد آن شب، شب قدر است و حتی از آن بالاتر است. تنها در انتظار رمضان و شب‌های قدر آن نباشید بیاییم همه شب‌های خود را شب قدر بسازیم. سپاه پاسداران و بقیه نیرو‌های فداکار مسلح ما شب‌هایی را برای راحتی مردم نخوابیدند و آن‌ها کسانی هستند که شب‌های زندگی خود را شب قدر ساختند.

وی ادامه داد: چرا سپاه به وجود آمد؟ برای چه بود؟ انقلاب بزرگی توسط ملت ایران به پیروزی رسیده که دشمنان فراوانی در منطقه و در جهان قصد داشتند دوران این انقلاب به چند هفته یا چند ماه بیشتر نباشد و انواع توطئه‌ها را علیه ملت ایران طراحی کرد و یکی از آن توطئه‌ها ترور علیه ملت ایران بود.

روحانی با اشاره به پرورش تروریست‌ها در دامن دشمنان ایران تصریح کرد: این تروریست‌ها را ترغیب کردند و پول و تجهیزات لازم از جمله مواد منفجره را به آن‌ها تزریق کردند تا مسئولین و مردم و انقلابیون را به خاک و خون بکشند تا ایران به دورانی که زیر سلطه آمریکا بود بازگردد.

رئیس جمهور ادامه داد: ما به یک نیروی مومن ایثارگر فداکار احتیاج داشتیم تا در برابر تروریست بایستد و با آن‌ها مقابله کند و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان آورد و در راس این حرکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

سپاه پاسداران در راس فداکاری علیه تروریست‌ها قرار دارد

رئیس شورای عالی امنیت ملی اظهارکرد : روزی که خانه‌های تیمی در تهران و در دیگر شهر‌های کشور گروهک‌های منافق و چپ با اسامی مختلف که انسان‌های بی‌گناه را ترور کرده بودند دستگیر می‌شدند و به دست عدالت سپرده می‌شدند چه کسانی فداکاری می‌کردند؟ و به خانه‌های تیمی می‌شتافتند و کشته می‌شدند و تروریست‌ها را منهدم می‌کردند و دستگیر کرده و به دستگاه قضا می‌سپردند، در راس این فداکاران سپاه پاسداران قرار دارد.

روحانی در ادامه افزود: روزی که دشمنان ملت جنگ را بر ما تحمیل کردند و اعلام کردند که ۳ روز بعد در اهواز و در هفته‌های بعد در تهران مصاحبه خواهند کرد چه کسانی بودند که در برابر متجاوز ایستادند و فداکاری کردند؟ این ملت ایران بود، این ارتش و بسیج و دلاوران عشایر ما و نیروی انتظامی بودند که ایستادگی کردند و یکی از نیرو‌هایی که در راس این فداکاری حضور داشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه سپاه مورد کینه و غضب آمریکا است، عنوان کرد: شما می‌خواهید سپاه مورد کینه و غضب آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها نباشد؟ شاید این توقعی که در ذهن ما است با واقعیت تفاوت داشته باشد، در طول ۴۰ سال گذشته تمام طرح‌هایشان علیه انقلاب به شکست انجامید، چه کسانی باعث شدند کل ملت ایران، جوانان، زنان، مردان و تمام اقوام و ادیان همه دوشا دوش هم ایستادند و سپاه پاسداران همواره در این ایستادگی پرچمدار بزرگ بود.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه امروز آمریکا و استکبار جهانی کینه و عداوت خود را و شکست‌های خود را از طریق تروریست نامیدن سپاه نشان دهد، افزود: سپاه نیرویی است که تمام آرمان و عملش مبارزه با تروریست بوده است، هیچ ملتی در دنیا نمی‌تواند ادعا کند که بیشتر از ملت ایران قربانی تروریست نشد.

ملت ایران قربانی تروریست ها هستند

وی در ادامه با بیان اینکه ملت ایران قربانی تروریسم است، افزود: ملت ایران قربانی تروریسمی است که توسط ابرقدرت‌ها ساخته و تجهیز شده بودند آن تروریست‌ها مجری فرمان بودند، به من ملتی را نشان دهید که در یک شب تعدادی از نمایندگان مجلس و وزرا و رئیس دستگاه قضایی را در یک انفجار به شهادت می‌رسند و به من رئیس جمهور و نخست وزیری و مقاماتی را نشان دهید که در یک روز بر اثر توطئه تروریستی روحشان به آسمان‌ها پرواز کرد و بیش از ۱۷ زار بی گناه در سراسر کشور به خاک و خون کشیده شدند.

روحانی در ادامه افزود: کدام ملت بالاتر از ملت ایران در مقابله با تروریسم در طول ۴۰ سال گذشته ایستادگی کرده است، و تروریست‌ها را در ایران ریشه کن کرده باشد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه سپاه تروریست‌ها را در ایران ریشه کن کرده است، گفت: باقی‌مانده‌های جلثومه فسادشان به دامان صدام گریختند و امروز به دامان صهیونیزم و استکبار گریخته‌اند. نباید استکبار جهانی از سپاه پاسداران این نهاد فداکار و انقلابی عصبانی باشد، چه کسی در این منطقه در سال‌های اخیر ملت‌های منطقه را در مقابله با تروریزم یاری کرد، اگر عراق از ایران کمک خواست ساعتی درنگ نکردیم، اگر کرد‌های عراق از ما کمک خواستند در شب سقوط اربیل و سلیمانیه به کمک آن‌ها شتافتیم و به تقاضای کمک آن‌ها پاسخ مثبت دادیم.

عامل اول مقابله با تروریست‌ها ملت‌های سوریه و عراق بودند

وی در ادامه افزود: اگر سوریه در مبارزه با تروریست‌ها از ملت ایران درخواست کمک کرد، مردم، رهبری و دولت ایران و سپاه پاسداران لحظه‌ای برای کمک به مردم سوریه درنگ نکرد، چه کسانی داعش را در عراق و سوریه و لبنان به شکست کشاندن و سلطه آن‌ها در سرزمین عراق و سوریه به پایان رساندند. عامل اول مقابله با تروریست‌ها ملت‌های سوریه و عراق بودند، اما چه کسانی به ندای هل من ناصر آن‌ها جواب مثبت دادند، آن‌ها ملت ایران و در راس آن سپاه پاسداران بود.

وی در ادامه با بیان اینکه سپاه از روز اول در سال ۵۸ یکی از بزرگترین اقداماتش مبارزه با تروریسم بوده است، افزود: سپاه در مقابله با تروریسم شهید داده و آخرین شهیدان را در جاده خاش زاهدان توسط کسانی که از سوی آمریکا و هم پیمانانش تجهیز و حمایت می‌شوند تقدیم کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: چه کسانی امروز تروریست‌ها را تجهیز و حمایت می‌کنند؟ چه کسانی در تصور استفاده از داعش به عنوان ابزار بودند؟ هنوز هم آمریکا حاضر نیست در مقابل داعش بایستد، هنوز هم به سران داعش پناه می‌دهد، هنوز هم مناطق سران داعش را به دولت‌های منطقه اعلام نمی‌کند.