روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

فعالیت سامانه ناپایدار بر روی استان اصفهان

کد خبر : 10250
۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۰
کارشناس پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت:بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه ناپایدار بر روی استان طی سه روزر آینده است.
حجت‌الله علی عسگریان کارشناس پیش‌بینی هوای استان ، بیان اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه ناپایدار بر روی استان طی سه روزر آینده است، اظهار کرد: بر این اساس افزایش ابر، گاهی وزش باد در عصر و شب به ویژه در مناطق شمال شرق و شرق استان پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه از روز جمعه نیز سامانه بارشی جدیدی وارد استان اصفهان خواهد شد، افزود: با ورود این سامانه تا روز یکشنبه بارش‌های رگباری در اکثر مناطق استان اصفهان پیش‌بینی خواهد شد.

کارشناس پیش‌بینی هوای استان اصفهان در خصوص وضعیت دمایی استان اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده نیز گفت: در این بازه زمانی میانگین دمای استان بین یک تا سه درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه دمای هوای شهر اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده در گرم‌ترین و سردترین ساعات به ترتیب ۱۹ و ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش بینی می‌شود، ادامه داد: در این بازه زمانی خور و بیابانک با دمای ۲۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و بویین میان دشت با دمای صفر درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه استان اصفهان پیش بینی شده است.

علی عسگریان در خصوص بارش‌های ۲۴ ساعت اخیر در سطح استان اصفهان نیز گفت: در این بازه زمانی فریدونشهر با ۵.۴ میلی‌متر بارش بیشترین بارش را گزارش کرده است ضمن اینکه در شهر اصفهان نیز ۲.۶ میلیمتر بارش گزارش شده است.