روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

« شهربانو منصوریان» از دلایل مهاجرتش از اصفهان می گوید؛

بها ندادند، رفتیم

کد خبر : 10296
۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۶:۲۶
17 فرودین ماه سال جاری بود که رییس هیئت ووشوی هرمزگان از حضور دائمی خواهران منصوریان، مدال آوران جهانی ووشو در بندرعباس خبر داد؛ خبری که اگرچه با واکنش هایی از سوی جامعه ورزشی استان همراه شد و آنها خواستار جلوگیری از روی دادن چنین اتفاقی شدند؛ اما ظاهرا در آینده رنگ واقعیت به خود می گیرد.چند سالی است که ووشوی بانوان کشور به افتخار آفرینی خواهران منصوریان در عرصه رقابت های جهانی و آسیایی عادت کرده است به طوری که حتی موفقیت های آنها در ورزش قهرمانی موجب شد تا از این سه خواهر سمیرمی که از یک روستای محروم و دور افتاده به بالاترین سکوهای قهرمانی دنیا رسیده اند به عنوان یکی از دستاوردهای ورزش بانوان پس از انقلاب اسلامی نام برده شود.
الهه، شهربانو و سهیلا منصوریان، نوابغ ووشوی ایران و جهان هستند که توانسته اند با اتکا به قدرت بدنی و عزمی جزم، در یکی از سخت ترین رشته‌های ورزشی برای ایران، افتخارات جهانی کسب کنند. در تاریخ ورزش ایران، حضور سه خواهر قهرمان در یک رشته ورزشی سابقه نداشته است. کسب افتخارات متعدد در عرصه رقابت های بین المللی طی سال‌های گذشته توسط این سه خواهر سمیرمی موجب شد تا ورزش استان اصفهان حساب ویژه ای روی مدال‌آوری آنها باز کند که خواهران منصوریان هم همیشه با دست پر از میادین مسابقات بازگشتند و کفه ترازوی مدال آوری بانوان ورزشکار نصف جهان را سنگین کردند؛ اما با این وجود حمایت لازم از آنها صورت نگرفت تا امروز شاهد مهاجرت خواهر بزرگ‌تر  به هرمزگان باشیم. شهربانو منصوریان که با کسب چندین مدال طلا در رقابت های جهانی خود را به عنوان مدال آورترین بانوی ورزشکار ایرانی مطرح کرده و طی چند سال گذشته در کنار ورزش، کار مربیگری و آموزش استعدادها در ورزش ووشو را نیز بر عهده گرفته است به گفته رییس هیئت ووشوی هرمزگان، قرار است به همراه همسرش جهت کمک به ورزش ووشوی بانوان این استان به بندرعباس سفر کند. 
«شهربانو» که یکشنبه شب روی آنتن برنامه ضربه آزاد آمده بود درباره  دلایل مهاجرتش به هرمزگان گفت: برای مربیگری به هرمزگان می روم و قرار است همسرم هم در یک شرکت دولتی مشغول به کار شود. منصوریان افزود: در اصفهان در نظر داشتم آکادمی ووشو تاسیس کنم؛ اما برای دریافت زمین با مشکلات زیادی مواجه شدم و با من همکاری لازم صورت نگرفت ولی در هرمزگان قرار است یک باشگاه در اختیارم قرار داده شود که تمام درآمد آن عاید من می شود، بررسی شرایط کار در اصفهان و هرمزگان مرا ترغیب کرد تا برای ادامه کار مربیگری به بندرعباس بروم. وی  با بیان اینکه رزمی کاران در آمد زیادی ندارند و تنها از این طریق می توانند امرار معاش کنند، اظهار کرد: در سالی که برای تیم ووشوی بانوان سپاهان به میدان رفتم، قرار دادم تنها ده میلیون بود که این میزان هم تازه بالاتر از میزان قراردادی بود که به یک ووشو کار پرداخت می شد.
منصوریان ادامه داد : پیش از حضور در رقابت های آسیایی 2018 جاکارتا ، استاندار اصفهان قول پاداش 50،30 و 20 میلیونی به مدال آوران داد؛ اما بعد از این بازی ها به ورزشکاران گفتند که نمی توانند این بودجه را فراهم کنند و رقم پاداش ها باید کم شود؛ اما همان رقم را هم هنوز نداده اند.
با وجود اینکه رییس هیئت ووشوی هرمزگان از حضور «سهیلا منصوریان» در این استان هم خبر داده بود ولی شهربانو این خبر را تایید نکرد و گفت: تنها من به همراه همسرم به بندرعباس سفرمی کنم.
 
نویسنده : سمیه مصور