روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

چرا باید از قند بترسیم؟

کد خبر : 1188
۱۳۹۵/۰۶/۳۰ - ۱۶:۱۵
دیر زمانی است که زنگ هشدار خطرات مصرف بیش از اندازه قند برای انسان به صدا درآمده است. در سال 1957، جان یادکین، استاد تغذیه در کالج کوئین الیزابت در لندن، این استدلال را مطرح کرد که در بیماری قلبی و دیگر بیماری های مزمن، قند و نه چربی، مقر اصلی است.
اما دهه ها پیش و پس از مطالعه ای که توسط تیمی از دانشمندان دانشگاه هاروارد صورت گرفت، چربی به عنوان نخستین عامل خطر آفرین در رژیم غذایی برای بیماری قلبی معرفی و فرضیه یادکین رد شد.اما با تجزیه و تحلیل اسناد تاریخی، اکنون مشخص شده است که صنعت قند، آن تحقیقات را به عمد مهندسی کرده و پاداش دانشمندان را برای تلاش های صورت‌گرفته در زمینه خطرآفرینی کمتر قند پرداخته است. حتی بدون درنظرگرفتن این گزارش، شواهد مستند از آثار مضر مصرف بیش از اندازه قند رو به افزایش است.در ادامه با پی‌آمدهای بالقوه مصرف بیش از اندازه قند بنابر جدیدترین پژوهش های علمی بیشتر آشنا می شویم.
پوسیدگی دندان
در میان تمام بیماری های بالقوه مرتبط با قند، ارتباط بین قند و پوسیدگی دندان شاید تایید شده‌ترین مورد باشد. قند چنان دشمن بزرگی برای سلامت دهان و دندان محسوب می‌شود که مطالعه ای در سال 1967، آن را مقصر اصلی پوسیدگی دندان نامید. از آن زمان تاکنون، دندان‌پزشکان خواستار اعمال محدودیت های سختگیرانه‌تر برای مصرف قند شده اند.پوسیدگی دندان زمانی رخ می دهد که باکتری های موجود در دهان، با قندهای ساده تغذیه شده و اسیدی را تولید می‌کنند که باعث از بین بردن مینای دندان می‌شود. آب‌نبات‌های ترش موجب انتشار اسید بیشتری نسبت به دیگر آب‌نبات‌ها شده و از این رو پوسیدگی دندان راحت‌تر شکل می گیرد.
گرسنگی سیری ناپذیر
هورمون لپتین به بدن شما می گوید چه زمانی به اندازه کافی غذا خورده اید. افرادی که در آنها مقاومت به لپتین ایجاد می‌شود، سیگنال «من سیر هستم» را هرگز دریافت نمی کنند و از این رو مانعی اساسی در برابر کنترل وزن شکل می گیرد. چند مطالعه به این نکته اشاره داشته است که مقاومت به لپتین می تواند از عوارض جانبی چاقی باشد و نه علتی که به آن منجر می شود. اما پژوهشی که روی موش ها صورت گرفته، نشان داده است که مصرف بیش از اندازه فروکتوز می تواند به صورت مستقیم به سطوح بیش از حد لپتین و کاهش حساسیت بدن نسبت به این هورمون منجر شود. (با حذف فروکتوز از رژیم غذایی موش ها، این آثار به طور طبیعی معکوس شد.)به گفته پژوهشگران، مطالعات بیشتری در زمینه تایید ارتباط قند با اشتهای سیری ناپذیر باید صورت بگیرد؛ اما نتایج به‌دست‌آمده تاکنون نگران‌کننده هستند.
افزایش وزن
غذاهای شیرین کالری فراوانی دارند؛ اما در زمینه ارضای گرسنگی چندان خوب عمل نمی کنند؛ به عنوان مثال، هنگامی که پژوهشگران عادات غذایی گروه بزرگی از مردان ژاپنی را مورد مطالعه قرار دادند، دریافتند ارتباط قابل توجهی بین میزان قند دریافتی و افزایش وزن وجود دارد. این ارتباط حتی پس از در نظر گرفتن عوامل دیگری مانند سن، شاخص توده بدنی، کل کالری دریافتی، مصرف الکل، سیگار کشیدن و ورزش منظم نیز همچنان وجود داشت.
مقاومت به انسولین
هنگامی که یک وعده غذایی سرشار از قند مصرف می کنید، تقاضای بدن برای انسولین (هورمونی که در تبدیل مواد غذایی به انرژی قابل استفاده در بدن موثر است) افزایش می‌یابد. اما هنگامی که انسولین در سطح بالایی باقی می‌ماند، بدن شما حساسیت کمتری نسبت به این هورمون پیدا کرده و گلوکز در خون ساخته می شود.نشانه های مقاومت به انسولین می تواند شامل خستگی، گرسنگی، ابهام مغزی و فشار خون بالا باشد. مقاومت به انسولین با وزن اضافی در بخش میانی بدن شما مرتبط است و بیشتر افراد تا زمان ابتلا به دیابت، از مقاومت به انسولین در بدن خود آگاه نمی شوند.
دیابت
بین سال های 1988 تا 2008، شیوع دیابت در آمریکا به میزان 128درصد افزایش یافت و امروز، حدود 25میلیون نفر در این کشور با دیابت دست و پنجه نرم می کنند. کشورهایی با مصرف بالای قند، شاهد نرخ های بالاتر بیماری دیابت نیز هستند.نتایج مطالعه ای که با حضور 51 هزار و 603 زن بین سال‌های 1991 تا 1999 انجام شد، نشان داد خطر ابتلا به دیابت در میان زنانی که نوشیدنی های شیرین شده با قند مصرف کرده‌اند، بیشتر بوده است. مصرف این قبیل نوشیدنی‌ها نه تنها با اضافه وزن، که با ابتلا به بیماری دیابت مرتبط است.
نارسایی کبد
دوزهای بالای قند می‌تواند موجب فعالیت بیش از اندازه کبد شود. شیوه ای که بدن ما در سوخت و ساز فروکتوز دارد، می‌تواند به ایجاد استرس و التهاب در این اندام منجر شود. این یکی از دلایلی است که فروکتوز اضافی، به عنوان بازیگر کلیدی در ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی (تجمع چربی در سراسر کبد) شناخته می شود.بیشتر افراد مبتلا به کبد چرب غیر الکلی، با عوارض چندانی مواجه و اغلب از بیماری خود نیز آگاه نیستند؛ اما در برخی افراد تجمع چربی می تواند به ایجاد زخم در کبد و درنهایت نارسایی این اندام منجر شود.
سرطان لوزالمعده
برخی مطالعات، رژیم های غذایی سرشار از قند را با ابتلا به سرطان لوزالمعده، یکی از مرگبارترین اشکال سرطان، مرتبط دانسته اند. این پیوند می تواند به واسطه ارتباط رژیم های غذایی سرشار از قند، با چاقی و دیابت شکل بگیرد که هر دو خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را افزایش می‌دهند.
بیماری کلیه
این ایده که رژیم غذایی با قند بالا می تواند یک عامل خطر‌آفرین برای بیماری کلیه باشد، هنوز در حد فرضیه است؛ اما هنوز دلایلی برای نگرانی وجود دارد.نتایج برخی مطالعات صورت گرفته نشان داده است مصرف سودای شیرین با آسیب کلیه در ارتباط است. همچنین، باتوجه به آزمایش های صورت گرفته روی موش ها، مشخص شده آنهایی که با یک رژیم غذایی سرشار از قند تغذیه شده‌اند، دارای کلیه هایی با اندازه بزرگ‌تر از حد عادی و عملکرد ضعیف کلیه بوده اند.
فشار خون بالا

غذاهای شور، ازجمله عوامل موثر در فشار خون بالا محسوب می‌شوند؛ اما مصرف بیش از اندازه قند نیز با فشار خون بالا مرتبط است. حتی تیمی از پژوهشگران اعلام کرده اند زمان آن فرا رسیده تا در دستورالعمل‌ها تمرکز روی نمک کمتر شده و توجه بیشتری به قند صورت بگیرد.
بیماری قلبی
سیگار کشیدن و سبک زندگی کم تحرک، به عنوان دو عامل اصلی خطر آفرین در زمینه بیماری قلبی شناخته شده‌اند؛ اما بیماری های مرتبط با مصرف بیش از اندازه قند مانند دیابت و اضافه وزن نیز از جمله عوامل خطرآفرین در این زمینه هستند. پژوهش های جدید نشان داده است مصرف بیش از اندازه قند می تواند سلامت قلب را به ویژه در بانوان تحت تاثیر قرار دهد.
اعتیاد
بیشتر پزشکان فکر نمی کنند اعتیاد به غذا که در کتاب های رژیم غذایی به آن پرداخته می شود، موضوعی واقعی باشد و البته این نوع اعتیاد، با اعتیاد به الکل یا مواد مخدر متفاوت است؛ اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد موش‌ها می‌توانند به قند وابستگی پیدا کنند و رفتاری مشابه در انسان‌ها نیز امکان دارد.
زوال شناختی
چاقی و دیابت هر دو با زوال شناختی و بیماری آلزایمر پیوند خورده اند؛ از این رو، جای شگفتی ندارد که مطالعات جدید پیوند بین مصرف بیش از اندازه قند و این بیماری های مغزی را نشان دهد. دلایل رابطه احتمالی بین رژیم غذایی سرشار از قند و ابتلا به زوال عقل در مراحل بعدی زندگی، همچنان نامشخص است. اینکه آیا با رژیم غذایی مرتبط است یا ارتباطی واقعی بین دیابت و آلزایمر وجود دارد، ازجمله پرسش های بسیاری است که درخصوص قند و زوال‌شناختی همچنان وجود دارد و برخی پژوهشگران، خواستار رعایت احتیاط در مصرف قند تا زمان دستیابی به شواهدی بیشتر و بهتر شده اند.