روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

راه های تشخیص رنگ های غیرمجاز در خوراکی ها

کد خبر : 145
۱۳۹۵/۰۳/۱۱ - ۱۵:۰۹
در این مطلب 3 فرمول برای کشف تقلب های خوشمزه در تهیه لواشک و ترشک ها را به شما ارایه می دهیم.
 
1-  رنگ میوه های طبیعی را از یاد نبرید!
همانطور که می دانید یکی از رمزهای فروش بالای این محصولات، رنگ و لعاب آنهاست که چشم هر مخاطبی را خیره می کند و آب در دهانش می اندازد. 
اما اگر همان لحظه منطقتان حکمفرما باشد، کاملا متوجه می شوید که هیچ اثری از طبیعی بودن در این رنگ ها نیست و به طور حتم پای یک تقلب در میان است، چراکه در حالت عادی این میوه ها رنگ طبیعی و چشم نوازی دارند و خبری از اغراق نیست. 
اما چطور رنگ تقلبی را از رنگ طبیعی تشخیص دهیم؟!
2- مراقب باشید شفافیت کورتان نکند!
وقتی به میوه آلو یا آلبالو نگاه می کنید کاملا از دیدن رنگ و لعابشان لذت می برید، اما چطور می شود که وقتی این میوه ها پایشان در لواشک و آلوچه های درکه و فرحزاد بازمی گردد، رنگشان شفافیت خاصی می گیرد؟! رنگ های طبیعی شفافیت ندارند، اما وقتی پای رنگ های صنعتی و غیرمجاز درمیان باشد شفافیت و قرمزی دوچندان می شود. 
رنگ ها، براق و خیره کننده هستند به گونه ای که نمی توان لحظه ای از آنها چشم برداشت.
3- با مکافات از روی لباس پاک می شوند!
رنگ های صنعتی و غیرمجاز این محصولات درکه ای و فرحزادی اگر روی لباستان یا پوستتان بریزد، باید برای پاک کردنشان به شوینده های شیمیایی متوسل شوید، چراکه این رنگ ها ماندگاری بالایی دارند و به راحتی قابل شست وشو نیستند، در صورتی که رنگ های طبیعی به راحتی با آب از روی لباس پاک می شوند. 
البته این نکته عمومیت ندارد، به عنوان مثال پاک کردن رنگ میوه شاتوت هم از روی لباس یا پوست کار دشواری است. رنگ های غیرطبیعی یک لایه روی پوست تشکیل می دهند ولی رنگ های طبیعی میوه ها اینگونه نیست.