روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

چطور قهرمان زندگی خودتان باشید؟

کد خبر : 1558
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ - ۱۶:۱۷
این خودمان هستیم که یک ریيس خوب، یک همسر قدرشناس و یک عشق واقعی را به خودمان بدهکاریم. ممکن است خیلی از شما بگویید که به این سادگی‌ها هم نیست؛
این خودمان هستیم که یک ریيس خوب، یک همسر قدرشناس و یک عشق واقعی را به خودمان بدهکاریم. ممکن است خیلی از شما بگویید که به این سادگی‌ها هم نیست؛ ولی یک کار حتما باید آسان باشد تا آن را انجام دهیم؟ اگر این طور باشد یک زندگی ناراحت‌کننده پر از افسوس و پشیمانی حقتان است. اینکه قهرمان خودمان باشیم آسان نیست. اینکه بخواهید آسان باشد یعنی می‌گویید «من یک راحت‌طلب هستم.»
واقعیت این است که قهرمان بودن هیچ قسمت آسانی ندارد. کار آسان این است که بنشینید و مدام شکایت کنید و دیگران را برای مشکلاتتان متهم کنید. قهرمان بودن یعنی با قبول مسئولیت کیفیت زندگی، قدرت را در دست خودمان نگه داریم.
اگر می‌خواهید قهرمان خودتان باشید، باید به خاطر داشته باشید که بهانه آوردن و مقصر کردن دیگران برای کیفیت ضعیف زندگیتان یک نوع مخدر است و اعتیاد به آن روز به روز شما را ضعیف‌تر خواهد کرد.
خوشبختانه انتخاب بسیار بهتر دیگری هم دارید.«رشد کردن درد دارد. تغییر دردناک است. ولی هیچ چیز به اندازه ماندن در جایی که به آن تعلق ندارید سخت نیست.»