روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

زوج جوان کلاهبردار اصفهانی دستگیر شدند

کد خبر : 1708
۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۱۵:۲۹
فرمانده انتظامی استان از دستگیری یك زوج جوان كه با ترفند سرمایه گذاری در دبی توانسته بودند بیش از 220 میلیارد ریال از هفت نفر كلاهبرداری و متواری شوند، خبر داد.
سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار کرد: با شكایت هفت نفر از شهروندان اصفهانی به پلیس آگاهی استان مبنی بر اینكه مبالغ سنگینی را جهت سرمایه گذاری و ساخت رستوران در دبی به یك زوج دادند، اما پس از مدتی متوجه شدند كه چنین سرمایه گذاری و ساخت رستوران كذب بوده و مورد كلاهبرداری قرار گرفتند، موضوع در دستور كار ویژه كارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد كه متهمان مبلغ220 میلیارد ریال از شكات گرفته و پس از مدتی متواری شده و به تماس‌های تلفنی پاسخگو نبوده‌اند. فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: تحقیقات علمی و تخصصی كارآگاهان پلیس آگاهی استان نشان داد كه زوج مذكور اقدام مشابهی نیز در شهر بندرعباس داشته و تحت پیگرد مراجع قضایی آنجا نیز هستند. آقاخانی گفت: با اطلاعات و مدارك به دست آمده بلافاصله مقدمات دستگیری این زوج كلاهبردار فراهم شد و سرانجام با تلاش‌های كارآگاهان، متهمان طی یك عملیات غافلگیرانه در منزلی واقع در حاشیه شهر اصفهان در حالی كه آماده فرار از استان بودند، دستگیر شدند.
وی افزود: متهمان كه 35 و 33 ساله، اهل اصفهان و دارای مدرك تحصیلی كارشناسی هستند در اعترافات خود به كلاهبرداری از شكات اقرار كرده كه پس از تحویل به مراجع قضایی با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینكه یكی از جرایم معمول سال‌های اخیر كلاهبرداری از طریق جذب نقدینگی و سرمایه‌های مردمی است، اظهار کرد: شهروندان باید بدانند كه هر شركت سرمایه گذاری باید دارای مجوز از مراجع قانونی باشد و صرف داشتن یك دفتر، خودروی مدل بالا و ظاهری شیك و متشخص یا حتی تبلیغات رسانه‌ای نمی‌تواند دلیلی بر قانونی بودن یك شركت یا موسسه برای جذب نقدینگی باشد.
آقاخانی گفت: تجربه نشان داده افراد كلاهبردار برای فریب طعمه‌های خود و جذب سرمایه‌های آن ها دفتری شیك اجاره می‌کنند و از كارمندان، وسایل اداری شیك و خودروی مدل بالا استفاده كرده و پس از انجام نقشه خود با رها كردن دفتر كار متواری می‌شوند در حالی که حتی كارمندان آن ها نیز از اقدامات شان باخبر نبودند.
وی از اقدامات ویژه پلیس آگاهی استان در زمینه مبارزه با اخلالگران در نظام اقتصادی و كلاهبرداران خبر داد و گفت: تلاش گسترده‌ای برای جلوگیری از اقدامات این گونه افراد در استان صورت گرفته و از شهروندان تقاضا داریم هر گونه اطلاعاتی در زمینه اقدامات تبهكاران این گونه شرکت‌ها و افراد دارند موارد را از طریق شماره تلفن110 به اطلاع ماموران پلیس برسانند.