روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

به‌جای دور ریختن پوست میوه از آن استفاده کنید

کد خبر : 1731
۱۳۹۵/۰۸/۱۶ - ۱۶:۰۸
دیگر با آنها کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. اما من می‌گویم آنها را بخورید! به‌نظر می‌رسد که آنها خوردنی نیستند اما پوست میوه‌ها در واقع سرشار از موادی با فواید فوق العاده برای زیبایی و سلامتی هستند.کیمبرلی سیندر، متخصص معروف تغذیه و مولف کتاب «غذاهای سم زدا» می‌گوید روش‌های جالبی برای استفاده از این پوست‌های سرشار از مواد مغذی در رژیم غذایی‌تان وجود دارد.
پوست میوه می‌تواند حاوی 3 تا 4 برابر فیبر، بیشتر از خود میوه باشد. فیبر نقشی مهم در فرایند سم زدایی از بدن دارد. پوست‌ها همچنین حاوی دسته‌ای از آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌های ضد پیری هستند و از این گذشته، کم کالری و با مقدار پایینی از قند و چربی هستند.
پوست برخی مرکبات مانند پرتقال، حتی سطوح بالاتری از ویتامین C نسبت به خود میوه دارد. پوست یک پرتقال تازه ویتامین‌های A، B و مواد معدنی مانند روی، کلسیم، سلنیوم و منگنز دارد.

اما چطور می‌شود پوست میوه را خورد!؟
سیندر این‌طور می‌گوید که می‌توانید سالادتان را با پوست مرکبات تزئین کنید یا اینکه آنها را داخل نوشیدنی‌هایتان بریزید. من اخیرا چند هفته در تایلند آموزش آشپزی دیده‌ام، آنها پوست لیمو را درون نوعی پاستای تند می‌انداختند!
پوست موز چطور؟ به‌نظر بد طعم می‌رسد، اما در واقع خوردن آن، سطح سروتونین بدن را که می‌تواند باعث تقویت قوای ذهنی شده و روحیه‌تان را بالا ببرد،  افزایش می‌دهد.
سندر می‌گوید پوست موز مانند خود آن، منبعی عالی از پتاسیم است؛ اما فیبر محلول (که باعث می‌شود احساس سیری کنید و به پایین آوردن کلسترول بد خونتان هم کمک می‌کند) و فیبر نامحلول (که باعث عملکرد بهتر سیستم گوارش می‌شود)  بیشتری دارد.
در برخی مناطق دنیا مثل هند و آسیا، پختن یا سرخ کردن پوست موز یا مصرف آنها در تهیه دسرها مرسوم است. سعی کنید تکه‌ای پوست موز در اسموتی خود بریزید یا چند قاشق غذاخوری از پوست موز پوره شده را به مواد لازم برای پخت کیک‌تان اضافه کنید. هر چه میوه رسیده‌تر باشد، پوستش نازک‌تر شده و طعم بهتری پیدا می‌کند.
پوست سفید هندوانه، مورد دیگری است که حاوی ویتامینC، ویتامین B6 و سیترولین است. سیترولین، آمینو اسیدی است که به رقیق شدن خون و بهبود گردش خون کمک می‌کند. پوست سبز هندوانه را جدا کنید و مغز سفیدش را به‌همراه قسمت‌های صورتی رنگ آبدارش، درون نوشیدنی خود  بریزید.
هسته‌ها و دانه‌ها را هم فراموش نکنید!  هسته‌های آناناس، کم آب‌تر و سخت‌ترند، اما هنوز بسیار سودمند بوده و پر از آنزیم بروملین هستند که ثابت شده اثرات تصفیه کننده و ضدالتهابی دارد. سیندر همچنین می‌گوید خوردن مقدار کمی از دانه های پاپایا (خربزه درختی) اثرات ضد انگل و ضدباکتری دارد و می‌تواند به سم زدایی کبد کمک کند.