روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهاقان خبرداد:

اجرای طرح امنیت شبکه اینترنتی در دهاقان

کد خبر : 1852
۱۳۹۵/۰۸/۲۳ - ۱۶:۲۱
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دهاقان از برگزاری طرح امنیت شبکه های مجازی و اینترنتی برای نخستین بار در دهاقان خبرداد.وی اظهارداشت: محافظت از اطلاعات اختصاصی به منابع مالی نامحدود و عجیب و غریب نیاز ندارد با درکی کلی از مسئله، خلق یک طرح امنیتی استراتژیکی و تاکتیکی می تواند تمرینی آسان باشد.
شیروانی بیان کرد: متخصصان امنیت شبکه از اصطلاحی با عنوان ضریب عملکرد استفاده می کنند که مفهومی مهم در پیاده سازی امنیت لایه‌بندی است، ضریب عملکرد به‌عنوان میزان تلاش مورد نیاز توسط یک نفوذگر به منظور تحت تاثیر قراردادن یک یا چندین سیستم و ابزار امنیتی تعریف می‌شود که باعث رخنه کردن در شبکه می شود.
یک شبکه با ضریب عملکرد بالا به سختی مورد دستبرد قرار می گیرد در حالی که یک شبکه با ضریب عملکرد پایین می تواند نسبتا به راحتی مختل شود، اگر هکرها تشخیص دهند که شبکه شما ضریب عملکرد بالایی دارد، که فایده رویکرد لایه بندی شده نیز هست، احتمالا شبکه شما را رها می کنند و به سراغ شبکه هایی با امنیت پایین تر می روند و این دقیقا همان چیزی‌است که شما می خواهید.
در یک دنیای ایده آل، شما بودجه و منابع را برای پیاده سازی تمام ابزار و سیستم هایی که بحث می کنیم خواهید داشت اما متاسفانه در چنین دنیایی زندگی نمی کنیم. بدین ترتیب، باید شبکه تان را ارزیابی کنید، چگونگی استفاده از آن، طبیعت داده های ذخیره شده، کسانی که نیاز به دسترسی دارند، نرخ رشد آن و غیره و سپس ترکیبی از سیستم های امنیتی که بالاترین سطح محافظت را ایجاد می کنند، با توجه به منابع در دسترس پیاده سازی کنید.
محمد رضا شیروانی، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دهاقان در جلسه کمیته مهارت و اشتغال، از برگزاری طرح امنیت شبکه برای نخستین بار در دهاقان خبرداد و افزود: کلاس های آموزشی مربوط به این طرح روزهای فرد و در نوبت عصرانه ویژه کاربران رایانه و روابط عمومی ادارات شهرستان برگزار می شود.
وی هدف از اجرای این طرح را حفظ ایمنی اطلاعات و حراست از سیستم اداری عنوان کرد و اذعان داشت: انتظار می‌رود مسئولان با استقبال از این مهم به جایگاه واقعی و شأن اداری توجه بیشتری نمایند.
رییس مرکز آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان دهاقان در ادامه این جلسه، از برگزاری جلسات آموزشی ترویجی کشاورزان و دامپروران شهرستان خبرداد و گفت: این جلسات با همکاری کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، اداره جهاد کشاورزی و مرکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود که در حال حاضر تعدادی از این جلسات در روستای پوده دهاقان درحال برگزاری است.
شیروانی از مسئولان درخواست کرد زمینه هدایت و حمایت از مشاغل مغفول شهرستان که مورد نیاز دستگاه های اجرایی است فراهم شود.