روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

روغن کنجد (1)

کد خبر : 2135
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ - ۱۶:۰۸
تحقیقات جدید نشان داده روغن کنجد در حفظ سلامتی بسیار مفید بوده و برای پوست و مو نیز عالی است. همچنین از این روغن می توانید در آشپزی و برای اضافه کردن طعمی فوق العاده به غذا استفاده کرد.
1. از روغن کنجد به عنوان چربی سالم استفاده کنید
بیشتر ما می دانیم که چربی ها انواع مختلفی دارند. برخی خوب و برخی بد هستند و برای سلامتی ضرر دارند. روغن کنجد سرشار از چربی های دارای حلقه‌های اشباع نشده و چربی های غیر اشباع بوده و میزان چربی‌های اشباع شده اش نیز پایین است. چربی های غیر اشباع و چربی های دارای حلقه‌های اشباع نشده برای سلامت قلب مفید هستند و کمک می کنند کلسترول تحت کنترل درآید. از سوی دیگر چربی های اشباع و چربی های ترانس، التهاب و کلسترول کلی را تقویت می‌کنند که برای قلب ضرر دارد. یک چهارم فنجان روغن کنجد حاوی حدود 75/6گرم چربی غیراشباع، 84/7گرم چربی دارای حلقه های اشباع نشده و 50/2گرم چربی اشباع شده است.
2. از روغن کنجد برای ماساژ پا قبل از خواب استفاده کنید
بعضی از ما قبل از خواب برنامه منظمی داریم: دندان‌هایمان را مسواک می زنیم، صورتمان را می شوییم، به پوست صورتمان کرم می زنیم؛ اما یک کار آرامبخش مانند ماساژ پا را نادیده می گیریم. ماساژ دادن خود یکی از قسمت های اساسی برنامه درمانی آیوروداست که با روغن کنجد برای پوست بسیار مفید است. مالیدن یک قاشق چای خوری روغن کنجد یا بیشتر به کف پا قبل از خواب کمک می کند خواب راحت تری در شب داشته باشید.
به خاطر داشته باشید که بعد از مالیدن روغن کنجد به کف پا، حتما جوراب بپوشید.