روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

مدیر آبفای شهری فریدونشهر:

آب لوله کشی فریدونشهر، بهداشتی و کاملا سالم است

کد خبر : 2238
۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱۴:۲۹
مدیر آبفای شهری فریدونشهر گفت: با بهره برداری از فیلترهای شنی نصب شده در مسیر خطوط آبرسانی از چشمه لنگان به فریدونشهر، به مردم اطمینان می دهیم که آب لوله کشی، بهداشتی و کاملا سالم است.
مسعود مقدسی با مروری بر موضوع کدر شدن آب لوله‌کشی این شهرستان طی سال های گذشته، یاد آور شد: در این سال‌ها با آغاز بارش ها، مردم فریدونشهر شاهد کدر شدن آب لوله کشی خود بودند و این مسئله در سال 94 شدت گرفت؛ تا جایی که به دلیل کدورت بالای آب، برخلاف اعلام سلامت آب از نظر میکروبی و شیمیایی توسط کارشناسان بهداشت محیط و اداره آبفای شهری، شایعاتی در بین مردم قوت گرفت؛ مبنی بر اینکه کدر بودن آن مربوط به تزریقات مواد شیمیایی در سد سرداب واقع در چند کیلومتری چشمه لنگان است.
بهره برداری  از فیلترهای شنی نصب شده در مسیر خطوط آبرسانی
مقدسی با اشاره به پیگیری های مجدانه مسئولان و نیز آبفای شهری درخصوص حل این مشکل که در هنگام بارندگی نمود بیشتری داشت، از بهره برداری فیلترهای شنی نصب شده در مسیر خطوط آبرسانی از چشمه لنگان به فریدونشهر خبر داد و گفت: تمام اعتبارات مورد نیاز این طرح اعم از احداث مخزن‌ها و ایجاد تاسیسات تصفیه خانه از طریق استان تامین شده است.
وی با بیان اینکه  ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار مورد نیاز ساخت این فیلترها با زحمت فراوان به دست آمده است، اذعان کرد: صافی این فیلترها گراول، سیلیس و آنتراسید است که گراول برای حفاظت از نازل ها، سیلیس برای گرفتن ذرات معلق و آنتراسید برای تصفیه بو و مزه آب به کار می رود.
مردم با بارش باران و برف، شاهد تیرگی آب نخواهند بود
رییس آبفای شهری با تاکید بر اینکه کیفیت آب شرب به صورت مستمر آزمایش می شود، به مردم اطمینان خاطر داد که آب لوله کشی فریدونشهر بهداشتی و کاملا سالم است و از این پس مردم با بارش باران و برف، شاهد تیرگی آب نخواهند‌بود.
وی گفت: صحت این ادعا روز گذشته ثابت شد و در حالی که بارش ها موجب کدورت آب چشمه لنگان شده بود، آب خروجی از لوله های آب فریدونشهر، با نظارت نیروهای آبفای فریدونشهر بر اولین بهره برداری رسمی از فیلترهای شنی، کاملا زلال بود.مقدسی افزود: اداره آب و فاضلاب شهری فریدونشهر، اقدام به ایمن سازی فضای چشمه به منظور حفاظت آن از ورود افراد یا حیوانات و حفظ کیفیت بهداشتی آب آشامیدنی کرده است.
موفق شدیم بیش از ۳۶ برابر بودجه تخصیص داده‌شده را جذب کنیم
مدیر آبفای شهری فریدونشهر، از جذب اعتبارات بیش از میزان تخصیص یافته توسط اداره آب و فاضلاب شهری فریدونشهر خبر داد و افزود: در سال مالی گذشته در برف انبار ۳۶۳۵درصد انحراف عملکرد از بودجه و در فریدونشهر ۳۱۲درصد انحراف عملکرد از بودجه داشتیم؛ یعنی علاوه بر جذب ۱۰۰درصدی اعتبارات، موفق شدیم بیش از ۳۶ برابر بودجه تخصیص داده شده را جذب کنیم. مقدسی موارد مصرف این بودجه را علاوه بر احداث فیلترهای شنی در پنج‌هزار متر، لوله گذاری در شهرهای فریدونشهر و برف انبار عنوان کرد.