روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

10 مکان عجیب و دیدنی جهان + عکس

کد خبر : 2434
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۲
در جهان مکان های بی شماری وجود دارند که زیبا ، عجیب و تماشایی هستند. شاید اغلب ما از وجود چنین مکان هایی یا برخی از آنها اطلاع نداشته باشیم. با این حال، عکاسان حرفه ای با توجه مهارت و تجربه شان تصاویری از این گونه مکان ها تهیه می کنند که مشاهده آنها باعث می شود بیننده به فکر بستن چمدان و سفر به این نقاط بیفتد.

به گزارش از فرانس پرس، از جمله عکاسان حرفه ای که از مناطق مختلف جهان عکس های تماشایی تهیه می کنند باید به گزارشگران تصویری فرانس پرس و عکاسانی اشاره کرد که با این آژانس خبری همکاری دارند. در بخش توریسم عکاسان این آژانس خبری مجموعه عکس های بی نظیری را تهیه می کنند.

برای این گزارش تصویری 10 عکس از مکان های عجیب و دیدنی جهان را انتخاب کرده ایم.

1 - کوهستان های رنگی چین- دانشیا مجموعه ای از مناطق مرتفع است که در چند استان کشور چین گسترده شده و رنگین بودن ویژگی این ارتفاعات است. دانشیا از سال 2010 در فهرست میراث بشریت سازمان یونسکو ثبت شده است. در این عکس می توان ارتفاعات رنگین در استان گانسو را مشاهده کرد. این ارتفاعات به ویژه از ماسه سنگ های قرمز تشکیل شده است.

2 - معبد فوشیمی ایناری- این معبد شینتو که در مجاورت شهر کیوتو ژاپن واقع شده در میان معابد این کشور یک استثنا است. برای بازدید از آن باید از زیر بیش از 2000 توری ( درهای قرمز که نماد ورودی معابد شینتو هستند) عبور کرد.

3 - دره لندمانالوگار- دره لندمانالوگار در نزدیکی آتشفشان هکلا در ایسلند واقع شده است. این دره باشکوه به دلیل فعالیت های زمین گرمایی شهرت دارد که به آن منظره تماشایی از رنگ های طلایی ، آبی ، قرمز و خاکستری بخشیده است.

4 - دلتای کوئیسب - این عکس تماشایی در جریان حرکت تپه های شنی کم ارتفاع هلالی شکل مشهور به بارکان در دلتای رودخانه کوئیسب در نامیبیا گرفته شده است.

5 - زمین گلف لاپاز- کلوب گلف شهر لاپاز پایتخت بولیوی مرتفع ترین زمین گلف در جهان است. ارتفاع پارکورهای آن بین 3277 و 3342 متر از سطح دریا است. این زمین گلف در سال 1912 در محله مرفه نشین جنوب لاپاز تاسیس شده است. در عکس یک زن قوم آیمارا در حال بازی گلف مشاهده می شود.

6 - تپه های شکلات - این تپه های زیبا با ارتفاع بین 30 تا 50 متر شکل ویژه ای دارند: آنها شبیه کلاهک یا لانه های غول آسای موریانه هستند. این تپه ها که در منطقه کارمن در بوهول فیلیپین قرار دارند « شکلات هیلز» ( تپه های شکلات ) نامیده می شوند زیرا در فصل خشک گیاهان سطح آنها به رنگ قهوه ای تقریبا بلوطی در می آیند.

7 - سد هوور- این سد بین سال های 1931 تا 1936 در قلب بلک کانیون روی رودخانه کلورادو در مرز بین ایالت های آریزونا و نوادا ساخته شد. این سد امروز هم یکی از بناهای بسیار پر بازدید ایالات متحده آمریکا محسوب می شود.

8 - خطوط مرموز ناسکا- خطوط مرموز و مشهور ناسکا در پرو در سال 1926 میلادی کشف شدند. آنها خطوطی صاف هستند که بین شان نقاشی هایی به ویژه از حیوانات وجود دارد. در 11 دسامبر سال 2014 پرواز بر فراز این خطوط امکان گرفتن این عکس تماشایی را که در آن نقاشی یک کندور ( کرکس کوه های آند) به چشم می خورد، فراهم ساخت.

9 - فستیوال برف و یخ هاربین- فستیوال برف و یخ هاربین چین در سال 2017 میلادی 33 ساله می شود. نمایشی باورنکردنی با شهرت جهانی که هر سال میلیون ها نفر را به خود جلب می کنند. نزدیک به 10 هزار هنرمند و مجسمه ساز با استفاده از صدها هزار متر مکعب یخ و برف آثار تماشایی در ابعادی غول آسا را می سازند.

10 - ساحل آمروم - در شلسویگ-هلشتین شمالی ترین ایالت آلمان در ساحل دریای شمال ساحل آمروم واقع شده است. نواری از شن به عرض چندین کیلومتر که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شده است. در این ساحل سبدهای مشهوری گذاشته شده اند تا بازدیدکنندگان بتوانند در آنها استراحت کرده و از گزند بادهای شدید منطقه در امان باشند.