روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

معاون آب منطقه‌ای اصفهان:

آب پشت سد زاینده‌رود به 250 میلیون مترمکعب رسید/ امکان تاخیر در بازگشایی آب وجود دارد

کد خبر : 2560
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۱:۴۴
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: با توجه به بارش‌های اخیر در سرچشمه زاینده‌رود در حال حاضر 250 میلیون مترمکعب آب پشت سد جمع شده است.

علی بصیرپور امروز در گفت‌وگ وبا  فارسدر خصوص جاری شدن دوباره آب در رودخانه زاینده‌رود، اظهار کرد: در جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود، زمان بازگشایی آب در زاینده‌رود اواخر دی ماه تعیین شده و این که دقیقاً 28 باشد قطعی نیست و امکان تغییر یکی دو روزه وجود دارد.

وی با بیان این که آب 22 روز برای استفاده کشاورزان باز خواهد بود، افزود: با توجه به بارش‌های اخیر در سرچشمه زاینده‌رود در حال حاضر 250 میلیون مترمکعب آب پشت سد جمع شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در پاسخ به این سؤال که در مقایسه با سال گذشته وضعیت آب پشت سد چگونه است، گفت: سال 94 توزیع آب در مهر و آبان اتفاق افتاد و امسال هنوز آب باز نشده به همین دلیل این مقایسه امکان‌پذیر نیست.

به گزارش فارس، مهرزاد احسانی مدیرکل دفتر مدیریت به هم پیوسته منابع آب، روز گذشته در حاشیه یازدهمین جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود خبر از جاری شدن زاینده‌رود در تاریخ 28 دی ماه داده بود.

روزنامه امروز

روزنامه ی زاینده رود / شماره 2421 روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید

نیازمندی های امروز

نیازمندی ها زاینده رود / شماره 2359n روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید