روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پایگاه اینترنتی بلومبرگ منتشر کرد:

ایران جزو 20 مقصد گردشگری 2017 با محوریت اصفهان

کد خبر : 2566
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۴:۰۸
پایگاه اینترنتی بلومبرگ در گزارشی با نام «مکان‌هایی که در 2017 باید به آنها سفر کنید» ایران را جزو 20 مقصد گردشگری 2017 قرار داده و با انتشار تصویری از کلیسای «وانک» به برخی از جاذبه‌های ایران از جمله مساجد اصفهان اشاره کرده است.
به گزارش فارس ، پایگاه اینترنتی بلومبرگ در گزارشی تحت عنوان «مکان‌هایی که در 2017 باید به آنها سفر کنید»، ایران را جزو 20 مقصد گردشگری 2017 قرار داد.
کشورهای فنلاند، میانمار، پرو، پرتغال، هامبورگ، کلمبیا و .. هم در این لیست به چشم می‌خورند. در این گزارش آمده است، برای مسافران بی‌باک این سوال پیش می‌آید که آیا باید به ایران سفر کنند یا خیر و سپس توضیح داده که فرآیند درخواست روادید طولانی و پیچیده است، گردشگران آمریکایی، انگلیسی و کانادایی باید راهنما داشته باشند و ضمنا قوانین مربوط به پوشش را رعایت کرد، «اما حرف ما را بپذیرید، که تحمل این دشواری‌ها ارزشش را دارد.» بلومبرگ با انتشار تصویری از کلیسای «وانک» اصفهان، به برخی از جاذبه‌های ایران از جمله بازار کرمان و مساجد اصفهان و مکان‌های باستانی همچون پرسپولیس که قدمت آن به 500  سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد، اشاره کرده است.«برایان آلن» متخصص امور آسیا در موسسه «مونتین تراول سوبک» می‌گوید: « اینها مکان‌هایی هستند که در هیچ نقطه دیگر جهان نظیرشان  را پیدا نمی‌کنید و نمونه‌های مشابه آنها هم در افغانستان و سوریه به طرز ناراحت‌کننده‌ای نابود شده‌اند.» بلومبرگ با «افسانه‌ای» توصیف کردن غذای ایرانی و میهمان‌نوازی مردم ایران، به نقل از آلن نوشته است: «یک هنجار فرهنگی در ایران وجود دارد مبنی بر اینکه میهمان حبیب خداست. اغلب از افراد مختلف می‌شنوم که می‌گویند همه جای دنیا را دیده‌اند، اما هیچگاه مثل آنجا (ایران) مورد استقبال قرار نگرفته‌اند.»
 بلومبرگ زمان مناسب سفر به ایران را  اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر یعنی تیر و مرداد به سبب آب و هوای خوب ذکر کرده و یادآور شده که از سفر در زمستان و اوایل بهار به جهت شلوغی و هوای سرد خودداری کنند.