روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

هاشمی دوباره به خمینی کبیر رسید

روایت غم در قاب تصـاویر

کد خبر : 2586
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۶:۳۸
یکشنبه ؛ 20 دی ماه 1395این روز برای همیشه در خاطر ملت ایران خواهد ماند.  مردمی که در جریان بستری شدن هاشمی رفسنجانی در بیمارستان قرار گرفته اند، مقابل بیمارستان شهدای تجریش تجمع می کنند.


پس از فوت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، وزیر بهداشت به میان خبرنگاران رفته و ضمن تایید خبر فوت ایشان ، اعلام می کند که رییس مجمع تشخیص مصلحت به دلیل ایست کامل قلبی دارفانی را وداع گفته است.


به تقاضای خانواده هاشمی پیکر یار دیرین امام و رهبری به حسینیه جماران منتقل می شود تا مردم و مسئولان برای آخرین بار با هاشمی رفسنجانی وداع کنند.  تابوت هاشمی را در پارچه مخمل مشکی پوشانده اند.


فاطمه و مهدی هاشمی، در شب اول بیش از سایر فرزندان آیت ا... در قاب تصاویر دیده می شوند. مهدی از زندان اوین به جماران می آید تا برای آخرین بار پدر را ببیند. فاطمه بی قراری می کند و تا پاسی از شب بالای سر تابوت پدر قرآن میخواند.حسن روحانی ؛ رییس جمهور در همان ساعات اولیه خود را به جماران می رساند. روحانی یکی از غمگین ترین هاست. دولت تدبیر و امید یکی از بزرگترین حامیانش را ازدست داده است و البته روحانی کسی است که می گویند شبیه ترین فرد به  هاشمی رفسنجانی است.


مردم وفادار و قدرشناس ایران هم خود را به حسینیه جماران می رسانند. پیر و جوان ؛ اصولگرا و اصلاح طلب؛ همه برای آخرین وداع با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به حسینیه آمده اند. چشم ها همگی اشکبار است.


پس از پایان نماز و آخرین وداع در دانشگاه تهران، تابوت آیت ا... هاشمی را به سمت مرقدامام می برند و پیکر پاک وی پس از 60 سال مبارزه و تلاش برای حفظ آرمان امام و انقلاب، در کنار مراد و مقتدایش آرام می گیرد.


پس از اقامه نماز، رهبرمعظم انقلاب کنار تابوت هاشمی می نشینند. یحتمل فاتحه ای می خوانند. در پیام تسلیت خود فرموده بودند فقدان هاشمی برای ایشان سخت و جانکاه است. رابطه ای 59 ساله که سرآغاز آن در بین الحرمین کربلای معلی بود


راس ساعت 10 صبح رهبرمعظم انقلاب از راه می رسند و بر پیکر آیت ا... هاشمی رفسنجانی نماز می خوانند.


راس ساعت 10 صبح رهبرمعظم انقلاب از راه می رسند و بر پیکر آیت ا... هاشمی رفسنجانی نماز می خوانند.


نوبت به روز تشییع پیکر یاردیرین و رفیق 59 ساله رهبری می رسد. مردم از جای جای ایران آمده اند. دانشگاه های تهران و خیابان های منتهی به آن، جای سوزن انداختن ندارد.  تخمین زده می شود که نزدیک به 5/3 میلیون نفر در  مراسم تشییع شرکت کرده اند.


غروب دوشنبه خبر می رسد که سردار سلیمانی وارد حسینیه جماران شده است. مثل همیشه ؛ ساده و بی آلایش ، آرام و نجیب می آید و گوشه ای می نشیند. قرآن می خواند، تسلیت می گوید و می رود. سردار در مراسم تشییع هم حاضر شد.


سرلشکر فیروزآبادی هم آمده است. به محسن هاشمی دلداری می دهد. سایر فرماندهان لشکری هم یکی یکی از راه می رسند.


سیدحسن خمینی  بلافاصله پس از اطلاع از فوت هاشمی از قم راه افتاده و همراه با برادرش سیدعلی خود را به حسینیه جماران می رساند. یادگار امام(ره) از ساعات اولیه فوت هاشمی تا پایان خاکسپاری، یک لحظه هم از بیت هاشمی دور نمی شود و آنها را تنها نمی گذارد.


روزنامه امروز

روزنامه ی زاینده رود / شماره 2421 روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید

نیازمندی های امروز

نیازمندی ها زاینده رود / شماره 2359n روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید