روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

حسین چرخابی در گفت وگو با زاینده رود:

سپاهان در موقعیت سابق ذوب آهن قرار گرفته است

کد خبر : 2597
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۶:۲۴
حسین چرخابی یکی از چهره های محبوب اهالی رسانه استان اصفهان است. سرمربی سابق سپاهان که هر گاه به سراغ او می رویم، با روی گشاده و با حوصله پاسخگوی سوالات خبرنگاران است و فنی و کارشناسی به تحلیل اتفاقات فوتبالی می پردازد. شروع نیم فصل دوم بهانه ای شد تا به سراغ حسین آقا برویم و گفت وگویی را ترتیب بدهیم. با ما همراه شوید.
حسین چرخابی یکی از چهره های محبوب اهالی رسانه استان اصفهان است. سرمربی سابق سپاهان که هر گاه به سراغ او می رویم، با روی گشاده و با حوصله پاسخگوی سوالات خبرنگاران است و فنی و کارشناسی به تحلیل اتفاقات فوتبالی می پردازد. شروع نیم فصل دوم بهانه ای شد تا به سراغ حسین آقا برویم و گفت وگویی را ترتیب بدهیم. با ما همراه شوید.
- آقای چرخابی عملکرد دو تیم اصفهانی سپاهان و ذوب آهن در نیم فصل اول را چطور ارزیابی می کنید؟ 
قرار گیری ذوب آهن درجایگاه سوم جدول رده بندی لیگ برتر حاکی از عملکرد مثبت تیم ذوب آهن در نیم فصل اول است که به نظر من سبزپوشان اصفهانی ثمره چند سال صبر و بردباری‌شان را می‌گیرند چون با جوانگرایی در چند فصل پیش حتی به مرحله پلی آف لیگ برتر هم رسیده بودند؛ ولی صبر و بردباری تماشاگران و مجموعه تیم و همچنین مدیریت باشگاه  باعث شد تا بازیکنان جوان ذوب‌آهن کم‌کم تجربه پیدا کنند و این تیم اکنون جزو یکی از بهترین تیم‌های فوتبال ایران است و هر شخص منطقی و بدون تعصبی قبول دارد که ذوب‌آهن از نظر فوتبالی بازی‌هایی با سطح بالا انجام می‌دهد.
عملکرد تیم سپاهان را هم می توان با توجه به شرایطی که بر باشگاه در این فصل لیگ برتر حکم فرما شد مثبت در نظر گرفت. نتایج نه چندان خوب تیم سپاهان در فصل گذشته و همچنین تقلیل هزینه ها سبب شد تا هیئت مدیره این باشگاه دست به جوانگرایی بزند و از این رو عبدا... ویسی که سابقه جوانگرایی در تیم خوزستان داشت را به کادر فنی تیم اضافه کرد  ولی سپاهان نتوانست تمام بازیکنان موردنظر خود در زمان نقل و انتقالات را جذب کند و جوانگرایی تیم سبب شد تا زردپوشان اصفهانی نتوانند در جایگاهی که شایسته آن هستند قرار بگیرند. باید اضافه کنم که سپاهان در این فصل درست در همان موقعیتی که ذوب آهن چندسال پیش در آن قرار داشت قرار گرفته؛ با این تفاوت که طرفداران سپاهان بیشترهستند و از این تیم همیشه توقع قهرمانی دارند  و همین مسئله کار سپاهانی ها را با مشکل مواجه کرده است.
تغییر کادر مدیریتی ذوب آهن چه تاثیری در عملکرد این تیم داشت ؟
انتخاب مجتبی حسینی به عنوان سرمربی تیم کار خوبی بود که توسط آذری صورت گرفت؛ چرا که حسینی تمرین دهنده بازیکنان ذوب آهن در تمرینات این تیم بود و به شرایط تیم کاملا آگاهی داشت.
در واقع ذوب‌آهن با رفتن یحیی گل محمدی نه‌تنها ضرر نکرد بلکه بسیار خوب فوتبال بازی می‌کند چون مجتبی حسینی بازی‌های حریف را می‌خواند و تیم را  به نحو احسن هدایت می‌کند.
تیم های اصفهانی در نیم فصل دوم می توانند جزو مدعیان قرار بگیرند؟
با توجه به روند فوتبالی تیم ذوب آهن می توان پیش بینی کرد که این تیم بتواند در نیم فصل دوم هم بازی های خوبی را ارائه کند. در فوتبال ایران تیم‌هایی که دچار حواشی نشوند و به کارشان ادامه دهند موفق خواهند شد، علاوه بر این باشگاه‌ها باید از تیمشان حمایت کرده و به کار مربی‌هایشان اعتقاد داشته باشند، نظر من این است که ذوب‌آهن می‌تواند روند رو به رشدی را به نحو احسن ادامه دهد مگر اینکه اتفاقات و حواشی بخواهد این تیم خوب را وارد حاشیه کند؛ ولی درباره ذوب آهن باید این مطلب را اضافه کرد که این تیم اگر بخواهد در آسیا خوب ظاهر شود نیاز به جذب بازیکنان خارجی دارد تا بتواند مقابل تیم های آسیایی قرار بگیرد.
سپاهان چطور؟
درباره سپاهان هم باید گفت هر چند این تیم هم اکنون در رده هشتم جدول رده بندی قرار دارد ولی تفاوت امتیازش با تیم های مدعی به حدی نیست که نشود جبران کرد؛ سپاهان می تواند با اضافه کردن بازیکنانی به این تیم در پست های موردنیاز مانند دروازه‌بان، دفاع وسط وخط حمله مشکلات خود را برطرف کند.
به عنوان یک کارشناس فوتبالی، بهترین بازیکنان تیم های اصفهانی در نیم فصل اول چه کسانی هستند؟
درسپاهان حاج صفی عملکرد خوبی داشت و بازی های خوبی به نمایش گذاشت و همچنین رسول نویدکیا انصافا پرتلاش ظاهر شد و در ذوب آهن مرتضی تبریزی به جز بازی نیمه نهایی جام حذفی و مهدی رجب زاده خوب ظاهر شدند.
درمجموع نیم فصل اول لیگ راچه طور ارزیابی می کنید؟
لیگ ما روز به روز درحال پیشرفت است و بازی های زیبایی در این نیم فصل شاهد بودیم که می توان گفت مقرراتی که فدراسیون فوتبال برای تیم ها گذاشت از جمله پایین آمدن سن تیم ها سبب شد تا دوندگی های بازیکنان  بیشتر شده وبازی های زیبا از سوی تیم ها ارائه شود.
پیش بینی می کنید کدام تیم بتواند در پایان فصل عنوان قهرمانی را از آن خود کند؟
هرچند پیش بینی سخت است و احتمال شگفتی وجود دارد؛ ولی تیم های پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز شانس اول قهرمانی در این فصل هستند، حضور بهترین بازیکنان ایران در این تیم ها و سرمربیان باتجربه به قهرمانی این تیم ها کمک فراوانی می کند.
 
نویسنده : سمیه مصور

روزنامه امروز

روزنامه ی زاینده رود / شماره 2421 روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید

نیازمندی های امروز

نیازمندی ها زاینده رود / شماره 2359n روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید