روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

مراسم ترحیم حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد؛

رهبرانقلاب؛ میزبان سوگ یار دیرین

کد خبر : 2601
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۷:۲۲
همه آمده بودند؛ آنهایی که به مراسم دانشگاه تهران نرسیدند، خود را به بیت آقا رساندند تا در مراسم ترحیم و بزرگداشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که از سوی حضرت آیت‌ا. خامنه‌ای رهبر انقلاب در حسینیه‌ امام خمینی (ره) و با حضور ایشان برگزار شد، شرکت کنند.
آنچه از تصاویر منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی رهبرمعظم انقلاب مشاهده کردیم، خود گویای همه چیز است. دوطرف رهبرمعظم انقلاب، سران قوا نشسته اند. علی لاریجانی و حسن روحانی. دو «خمینی» جوان در کنار لاریجانی و روحانی دیده می شوند.
«علی» کنار رییس مجلس و سیدحسن کنار رییس جمهور نشسته اند. سیدحسن خمینی روز سه شنبه نتوانست به علت ازدحام جمعیت خود را به مراسم دانشگاه تهران و اقامه نماز توسط رهبر انقلاب برساند؛ اما بعد به حرم امام(ره) رفت تا در کنار فرزندان هاشمی، پیکر یاردیرین امام(ره) و رهبری را به خاک بسپارد. دیروز هم عازم حسینیه امام خمینی(ره)شد.
فرماندهان لشکری هم همه آمده اند؛ سرلشکر باقری و سرلشکر جعفری که در حسینیه جماران و مراسم دانشگاه تهران نیز حضور داشتند، در مراسم ترحیم شرکت کردند. «محسن هاشمی» پسر بزرگ آیت ا... نیز حضور دارد . بیت رهبری میهمان خارجی هم دارد؛ از «عمار حکیم» و ابراهیم جعفری بگیرید تا سفیر انگلیس.  شنیده شد که عبدا... عبدا... رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان هم برای شرکت در این مراسم خود را به تهران رسانده است .
چهره غایب مراسمات اخیرآیت ا... هم حضور دارد: «محمود احمدی نژاد» که با فاصله اندکی از «محسن هاشمی» نشسته است. محسن رضایی که شامگاه سه شنبه در کاشان سخنرانی کرد هم خود را به مراسم ترحیم رسانده است. «سردار‌سلیمانی» فرمانده سپاه قدس که در روزهای پس از ارتحال آیت ا... هاشمی، هم به حسینیه جماران رفت و هم در مراسم تشییع حضور داشت و در حرم امام(ره) به همسر هاشمی رفسنجانی تسلیت گفت، در قاب تصاویر دیده می شود. سردار قرآن می خواند. کنار سرلشکر باقری و اسحاق جهانگیری نشسته است.
وزیر امور خارجه هم هست. آیت ا... شاهرودی هم آمده است و خلاصه که تصاویر می گوید همه بودند. از راست و چپ و اعتدالگرا و فراجناحی ؛ همه آمده بودند تا در مراسم ترحیم یار 59 ساله رهبر معظم انقلاب در بیت ایشان شرکت کنند.
قاریان، آیاتی از کلام‌ا... مجید را تلاوت کردند و ذاکران اهل‌بیت (علیهم‌السلام) به مداحی پرداختند.
 در این مراسم، آیت‌ا... موحدی کرمانی در سخنانی، ایمان به خدا و ایستادگی در راه حق را مهم‌ترین ویژگی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دانست و گفت: ملت قدرشناس ایران هرگز مبارزات آن یار دیرین امام(ره) و رهبری در مقابل طاغوت‌های زمان یعنی رژیم پهلوی و جبهه‌ استکبار و همچنین خدمات و مسئولیت‌های او در مقاطع مختلفی مانند دفاع مقدس، مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و مجمع تشخیص مصلحت نظام را از یاد نخواهند برد.آیت ا... موحدی کرمانی با اشاره به مصلحت مهم حفظ انسجام ملی و حساسیت آن یار صمیمی انقلاب بر حفاظت از مصالح نظام، افزود: در نظام اسلامی فصل‌الخطاب، مقام معظم رهبری است و ایشان نیز همواره تاکید داشت که در مقام عمل، همگی باید رهرو و مطیع رهبری باشیم.
هاشمی روز سه شنبه به خاک سپرده شد. روز چهارشنبه مراسم ترحیم گرفته شد و برخلاف شایعات خانواده او اعلام کرده اند که مراسم ترحیم دیگری برگزار نمی‌شود و مراسم هفتم هم در مرقد مطهر امام(ره) برگزار خواهدشد.
رهبرانقلاب دیروز در فقدان «جانکاه و سخت» یار مبارزاتی خود ، به سوگ نشستند. سوگ ازدست دادن دوستی که سرآغازآشنایی با او از بین الحرمین کربلای معلی بود.  دوستی که رهبری زمانی در وصفش گفته بودند « هیچکس برای من آقای هاشمی نمی شود.» در ادامه تصاویر مربوط به این مراسم را می بینید.
 
نویسنده : زاینده رود

روزنامه امروز

روزنامه ی زاینده رود / شماره 2421 روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید

نیازمندی های امروز

نیازمندی ها زاینده رود / شماره 2359n روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید