روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان:

بارش‌ها هوای اصفهان را پاک نگه می‌دارد/ کاهش دمای هوا تا 5 درجه

کد خبر : 2735
۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۹
کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: از امروز سیستمی بر منطقه فعال می‌شود که برای امروز، فردا و سه‌شنبه ناپایداری را در منطقه به همراه دارد که باعث می‌شود تا هوای اصفهان در چند روز آینده پاک باشد.

میترا سیدان امروز در گفت‌و گو با  فارس در رابطه با وضعیت هواشناسی در روزهای آینده اظهارکرد: از امروز سیستمی بر منطقه فعال می‌شود که برای امروز، فردا و سه‌شنبه ناپایداری را در منطقه به همراه دارد که باعث می‌شود تا هوای اصفهان در چند روز آینده پاک باشد.

وی در ادامه افزود: برای امروز جنوب با شدت بیشتر و مناطق غربی استان با شدت کمتر با بارش روبرو است، در جنوب بارش برف و باران در پیش است که بارش برف بیشتر از بارش باران اتفاق خواهد افتاد.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: امروز شاهد بارش سبک در شهر اصفهان خواهیم بود و فردا همچنان سیستم بارشی بر منطقه فعال است؛ هرچند برای کل استان این سیستم قوتی ندارد اما در مناطق جنوبی شدت بیشتری خواهد داشت.

وی با اشاره به وضعیت آب و هوای فردا در اصفهان تصریح کرد: فردا نیز به همین منوال پیش خواهد رفت و بارش در جنوب و غرب استان اصفهان ادامه خواهد داشت اما در شهر اصفهان با شدت کمتری از بارش‌ها روبرو هستیم.

سیدان عنوان داشت: در روز سه‌شنبه جنوب استان اصفهان نیز همچنان بارش‌ها را در پی دارد اما شرق استان در این روز بی نصیب نخواهد ماند و شرق و شمال شرق همراه با بارش برف خواهد بود.

وی با اشاره به دمای هوای استان اصفهان خاطرنشان کرد: از فردا با کاهش دمای هوا مواجه خواهیم شد که دمای هوا در صبح روز سه‌شنبه تا 5 درجه زیر صفر و صبح روز چهارشنبه تا 6 درجه زیر صفر نیز پیش بینی می‌شود.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان در پایان اذعان داشت: در چند روز آینده نیز وزش باد در مناطق غرب، شمال شرق و جنوب نسبتاً با وزش باد شدیدتر اما در شهرستان اصفهان با شدت کمتری مواجه خواهیم شد.