روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

کشور ترکیه و آداب و رسومش؛

بفرمایید قهوه !

کد خبر : 2738
۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۵:۳۹
داشتن اطلاعات قبل از سفر به هر شهر یا کشوری حتی در حد کم، باعث می‌شود تا با دید بهتری به آن مکان سفر کنیم و با مکان های دیدنی و آداب و رسوم مردمش آشنا شویم تا هنگام ورود به آنجا شوکه نشویم و آشنایی مختصری با مکان مورد نظر داشته باشیم.
ترکیه کشور جالبی است و طرفداران خاص خود را دارد. با ما همراه باشید تا این کشور را بیشتر بشناسیم:
فرقی ندارد در آنتالیا باشید یا آنکارا یا استانبول. در هر صورت مردم این کشور فرهنگ خاص خود را دارند که در بعضی موارد برای ما ایرانی ها بسیار عجیب است.
باورتان می شود؟ مردم ترکیه به میهمان نوازی شهره اند و اگر شخص غریبه ای در مراسمشان شرکت کند با او مثل یک دوست یا آشنا رفتار می کنند.
 اگر جایی در ترکیه افرادی را در حال شادی دیدید، شما هم دعوت هستید! حتی جالب است بدانید که میزبان عروسی، صندلی های خالی تدارک دیده تا اگر شخصی دعوت نبود ولی خواست به مراسم عروسی برود، مشکلی نداشته و راحت باشد!
علاقه خاص مردم ترکیه به قهوه ترک
قهوه ترک تنها به عنوان یک نوشیدنی گرم در ترکیه شناخته نمی شود بلکه این نوشیدنی خوش طعم، نقش اساسی در زندگی مردم دارد! در مراسم خواستگاری، معمولا از یک نوع قوه ترک معروف به نام میرا (Mirra) استفاده می شود و دو فنجان از آن به دختر و پسر داده می شود. آنها کم کم قهوه شان را می خورند و با هم صحبت می کنند.
 اگر بعد از تمام شدن صحبتشان فنجان ها را روی میز بگذارند به آن معناست که با هم به تفاهم رسیده اند و اگر آن را روی میز نگذارند یعنی باید بیشتر صحبت کنند.