روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

از ما بهترون!

کد خبر : 2862
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۴:۳۸
فکر کنید که می خواهید به دیدن یکی از دوستان خیلی ثروتمندتان بروید و برایش هدیه ای ببرید. یکی از همان به اصطلاح از مابهترون ها که در خانه شان همه چیز پیدا می شود و آدم می ماند که چه چیزی باید برایشان هدیه ببرد!
 شما در این لحظه دو راه دارید؛ راه اول این است که حسابی خودتان را به زحمت بیندازید و چند وقتی پول هایتان را جمع کنید و حتی وام بگیرید تا بتوانید یک هدیه درست و حسابی که در شأن او  باشد، بخرید. در تمام مدتی هم که در تکاپوی خرید هدیه برای دوستتان هستید به این فکر کنید که قبلا چه چیزهایی به شما کادو داده و قیمتشان چقدر بوده و حالا شما باید چه چیزی ببرید تا از زیر دین ایشان دربیایید. راستش را بخواهید این دیگر کادو دادن نیست یک جور معامله پایاپای است!
 ای کاش آدم می توانست به بعضی از هدیه های گران قیمتی که خودش توان جبران آنها را ندارد، خیلی راحت و بدون رودربایستی نه بگوید و از قبول آنها امتناع کند اما انجام دادن این کار در فرهنگ ما سخت است و کدورت به وجود می آورد. خب پس اگر نمی توانیم هدیه ای به همان ارزش بخریم چه کار باید بکنیم؟ به نظر من بهتر است چیزی را هدیه بدهیم که صمیمیت ما را نشان می‌دهد؛ یک خاطره مشترک را زنده می‌کند و یا با ریشه‌های فرهنگی ما پیوند دارد. هدیه ای که خیلی گران یا بزرگ نیست اما در ذهن باقی می ماند و نشان می دهد که ما چقدر نسبت به دوستمان علاقه داشته ایم و با روحیاتش آشناییم.
 
نویسنده : ندا شاه نوری