روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

کتاب

کد خبر : 2881
۱۳۹۵/۱۱/۱۵ - ۱۴:۰۴
کتاب هدیه خوبی است. خریدنش هم راحت است. فکر کنم در بازار از کتاب هزارتومانی پیدا می شود تا چند میلیون تومانی. این روزها بعضی کتاب ها را مخصوص هدیه دادن درست می کنند.
 مثل یک کتاب شعر با جلد پارچه ای گلدار و ورق های کاهی یا کتاب هایی که به چاپ چندم رسیده اند و آدم برای خریدنشان شک نمی کند چون لابد چیز به درد بخوری بوده اند که این همه تجدید چاپ شده اند. خریدن کتاب به عنوان هدیه فقط یکی دوتا ایراد دارد. کتاب را باید به آدم کتابخوان هدیه داد وگرنه تبدیل به یکی از بی مزه ترین و توی ذوق زن ترین هدیه‌ها می شود.
پس اگر خواستیم به کسی کتاب بدهیم اول نگاه کنیم، ببینیم آن بنده خدا اصلا اهل مطالعه هست یا نه! هدیه دادن کتاب به آدم های کتابخوان هم گرفتاری خودش را دارد. اول باید مطمئن باشید که کتاب در حوزه علائق آن فرد باشد و بعد اینکه دعا کنید که قبلا آن را نخوانده باشد و نداشته باشد.
 یا با نویسنده و مترجم کتاب یا حتی انتشاراتش دشمنی خونی نداشته باشد و چند صفحه نقد درباره همان کتاب منتشر نکرده باشد. اصولا هدیه دادن کتاب یک کار سهل و ممتنع است، یعنی در عین اینکه به نظر ساده می آید اما سختی های خودش را دارد.
 همین‌قدر بگویم که حتی یک کتابخوان حرفه ای هم بدش نمی آید مثلا روز تولدش یک چیز متفاوت هدیه بگیرد و به قول خودمان سورپرایز بشود.
 
نویسنده : ندا شاه نوری