روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

سرزمین های افسانه ای؛

انیمیشن هایی که واقعیت دارند!(1)

کد خبر : 2945
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۲۲
انیمیشن های کمپانی دیزنی برای گروه های سنی مختلف جذابیت دارند. ما با داستان هایشان بزرگ شدیم و در طول سال های متوالی با رویای سفر به سرزمین های افسانه ای این انیمیشن ها زندگی کردیم. دنیایی سرشار از زیبایی و لطافت و رنگ، که هر کسی درآن داستان شیرینی دارد و هر داستانی، پایان خوشی. وقتی بزرگ تر شدیم، به خاطر رویاهایی که داشتیم به خودمان خندیدیم و گفتیم:«چه کسی به جز یک بچه ساده باور می‌کندکه چنین سرزمین هایی وجود خارجی داشته باشند؟» نمی دانم تا به حال رویاهای کودکیتان به واقعیت تبدیل شده اند یا خیر و توانسته اید چیزی را به دست آورید که از کودکی در آرزوی رسیدن به آن بوده ایدیا نه؟ باید بگویم اگر تا به حال این حس را تجربه نکرده اید، شانس در خانه شما را زده؛ پیدا کردن رویاهای کودکی، امید را به زندگی بر می گرداند. آدم را به دورانی می بردکه دنیا را سرتاسر رنگی می دید و به تنها چیزی که فکر نمی کرد، دشمنی و جنگ و دعوا بود. چون با دیدن انیمیشن های محبوبش باور کرده بود که پایان هر اتفاقی شیرین و خوش است. اگر دلتان می خواهد بار دیگر به دنیای کودکی برگردید، این مطلب را تا آخر بخوانید. قصد داریم مکان هایی را به شما نشان دهیم که برای ساخت انیمیشن های دیزنی، ازآنها الهام گرفته شده است.
زیبای خفته- باواریای آلمان
کاخ سلطنتی که در انیمیشن زیبای خفته می دیدیم و جنگل زیبای اطرافش که شاید خیلی از دخترها دلشان می خواست بتوانند در آنجا قدم بزنند تا شاهزاده رویاهایشان بیاید و باهم ملاقات کنند و یک زندگی رویایی داشته باشند. این کاخ، از کاخ نوشوانستین الهام گرفته شده که طراحی آن به دست یک معمار طرفدار هنر و زیبایی به نام لودویگ دوم بوده است.

دیو و دلبر- آلساک فرانسه
از فضای عاشقانه و سنتی انیمیشن دیو و دلبر نمی شود انتظار جایی غیر از فرانسه را داشت. این دهکده کوچک الهام بخش فضای انیمیشنی بوده که در سرتاسر آن  می شود تضاد عشق و خشونت را مشاهده کرد، درست مثل تضاد فرهنگ کشورهایی که در تاریخ این دهکده تاثیرگذار بوده اند.

گیسو کمند- نورماندی فرانسه
تمام اتفاقاتی که در گیسوکمند می افتد، نشان از سرزمین غیر قابل دسترسی داردکه مثل یک دژ نفوذناپذیر برای مردمش عمل می کند. کوهستان سنت میشل در نورماندی فرانسه، گردشگرهای زیادی را به خود جذب می کند، چون جزر و مدهایی که در اطرافش اتفاق می افتد، هرچند وقت یک بار این سرزمین را از اطرافش جدا کرده و آن را به یک  جزیره غیر قابل دسترس تبدیل می کند.

 آبشار آنجل (فرشته)- ونزوئلا
اگر این آبشار را دیده باشید، قبل از اینکه آقای فردریکسن به سرزمین رویایی‌اش برسد به او اعتماد کرده و با او  همراه می شدید. آبشار فرشته (آنجل) در کشور ونزوئلا واقعا همان آبشار بهشت طلایی است که پیرمرد سرسخت داستان به راسل کوچولو قول داده بود. بلندترین و باصلابت ترین آبشار دنیا که 979 متر ارتفاع دارد.

علاء الدین- تاج محل در هندوستان
مرمرهای سفید و باغ های باشکوه قصر سلطان، همان قصری که علاء الدین برای رسیدن به پرنسسش چه سختی ها که نکشید. این قصر به تاج محل معروفی که سلطان شاه جهان هندی ساخته بود  شبیه است. با این تفاوت که عمارت شاه جهان، درواقع آرامگاهی بود برای همسرش تا جسمش در آنجا آرام بگیرد و یادش ماندگار شود.

زندگی جدید امپراتور- کوزکوی پرو
کوهستانی که در ارتفاع 2430 متری در ماچو پیچوی پرو وجود دارد، اقامتگاهی مجلل بود که امپراتور قوم اینکا در آن زندگی می کرد و سال‌ها بعد از اینکه اسپانیا به پرو حمله کرد، ناشناخته باقی ماند. کسی چه می داند؟ شاید امپراتور کوزکو همون امپراتور اینکاها بوده است.