روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

وقتی مواد غذایی متنوع می شوند؛

سفره‌های رنگارنگ

کد خبر : 3001
۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۵:۴۵
اگر بخواهیم سه نیاز اساسی انسان را نام ببریم، بدون شک یکی از آنها نیاز به غذا و مواد خوراکی است. استفاده از مواد غذایی یکی از مهم‌ترین لذت های بشر به حساب می آید که در طول تاریخ دستخوش تغییر شده است؛ از خام خواری دوران غارنشینی گرفته تا دوران رواج کشاورزی و استفاده از گیاهان.
در روزگار قدیم تنوع غذایی به اندازه امروز نبود و مردم بیش از چند مدل غذا را نمی شناختند؛ در سطح جامعه خانواده های ثروتمند از تنوع غذایی بیشتری برخوردار بودند و اعضای خانواده حق انتخاب بیشتری برای انتخاب خوراک خود داشتند. در طرف مقابل خانواده‌های فقیر معمولا از غذاهای یکسان استفاده می کردند و اعضای خانواده مجبور بودند برای سیر نگه داشتن خود هر آنچه را در سفره مهیا بود میل نمایند. به قول معروف هر آنچه نرم تر از سنگ بود میهمان شکم‌هایشان می‌شد. 
غذاهای دیروز اگرچه متنوع نبودند اما ارزش غذایی بیشتری نسبت به غذاهای امروزی داشتند. با گذر زمان تنوع غذایی بیشتر شد و ذائقه های متنوعی در بین مردم شکل گرفت؛ خانواده ها به نوع و طعم غذا اهمیت بیشتری دادند و پایشان به انواع رستوران‌ها باز شد. امروزه دیگر خبر از قحطی  غذا و مواد غذایی بین مردم نیست و اکثر قشرهای جامعه می توانند از تنوع غذایی سود ببرند.
در سطح شهر انواع مغازه‌های توزیع مواد خوراکی مثل میوه فروشی ها و رستوران ها و سوپرمارکت ها فعالیت می‌کنند که عموم شهروندان با توجه به شرایط مالی خود می‌توانند از آنها استفاده کنند؛ البته همچون گذشته مواد غذایی چون گوشت و مرغ و دیگر ارزاق پربها هچنان در سفره عده ای نایاب است. کودکان و نوجوانان بیشترین سهم را در تنوع غذایی بین اعضای خانواده دارند.
عدم تمایل به مصرف برخی از مواد غذایی و مصرف بی‌رویه برخی دیگر از غذاها می تواند آثار منفی در رشد جسمی و روحی  نوجوانان پدید آورد. بررسی های انجام‌شده بین دانش‌آموزان 12 تا 15 سال  نشان می‌دهد که اکثر نوجوانان از مواد غذایی پر ارزش چون ماهی و سبزیجاتی چون اسفناج بیزار هستند و اکثرا تمایل به خوردن انواع فست فودها و پیتزا و لازانیا دارند. همچنین عدم تمایل به مصرف صبحانه و استفاده از کیک و بیسکویت به‌جای این وعده غذایی مهم، بین نوجوانان رواج چشمگیری دارد.
گوشت از دیگر مواد غذایی مهمی است که برخی از نوجوانان از خوردن آن روی گردان هستند.  دلایل مختلفی در عدم تمایل نوجوانان به این مواد غذایی پرارزش وجود دارد. شکل و ظاهر برخی از مواد غذایی و طعم  خاص آنها می تواند عامل مهمی در گریز کودکان از مصرف آن خوراکی ها باشد.
بوی ماهی یا پیاز و یا طعم نسبتا تلخ اسفناج و موادی از این قبیل باعث می شود تا عموم افراد و بخصوص نوجوان‌ها از مصرف این مواد غذایی گریزان شوند. برخی از مواد غذایی به هر شکل و حالتی طعم خوبی دارند؛ مثلا سیب زمینی و فرآورده های آن همواره از طعم خوبی برخوردارند؛ به حدی که حتی اگرسیب زمینی را در روغن اتومبیل هم سرخ نموده و تبدیل به چیپس کنیم بین نوجوانان رواج دارد. یک خاطره خوب از مصرف مواد غذایی می تواند شوق مصرف دوباره آن را دوچندان کند.
ما معمولا انواع تنقلات خود را در هنگام تماشای فیلم یا گردش تفریحی و به طور کلی در لحظات شاد خود مصرف می کنیم و در زمان های خستگی و بی‌حوصلگی روی به مصرف غذاهای خاص می آوریم. این امر بخصوص بین قشر نوجوان می تواند عامل مهمی در مصرف یا عدم مصرف یک مواد غذایی باشد.
مادر یک خانوده مهم ترین شخصی است که نوع خوراک روزانه را انتخاب می‌کند؛ به همین خاطر نقش مهمی در نوع ذائقه غذایی کودکان دارند. امروزه آشپزی و نحوه پخت غذا یک هنر است و این هنر مادر است که بتواند غذایی را طبخ کند که باب میل همه بوده و واقعا ارزش غذایی داشته باشد.
تزئین غذاها و طعم دار کردن برخی از خوراکی‌های دارای طعم خاص، می تواند میل به خوردن را در افراد زیاد کند. در انتخاب غذای روزانه نظر سایر افراد و بخصوص کودکان را جویا شوید و اجازه دهید تا غذای یک روز به انتخاب کودکان و نوجوانان باشد. از نوجوانان خود بخواهید تا علت عدم تمایل به مصرف یک مواد غذایی را شرح دهند و سعی کنید آنها را رفع کنید.
از فرزند خود بخواهید تا درباره فواید یک ماده غذایی مهم تحقیق کند.
به یاد داشته باشید یک میز غذای تزئین شده به همراه یک غذای خوش ظاهر می تواند حسابی اشتهای افراد را باز کند. از اصرار بیش از حد در پخت غذا به یک روش خودداری کرده و سعی کنید از روش های نوین پخت استفاده کنید.
 
نویسنده : سیاوش پاک سرشت