روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

بازهم عدم رعایت موارد ایمنی حادثه‌ساز شد

صبح ناراحت کننده بزرگراه خرازی با یک کشته/ تصادف 20 خودرو و اتوبوسی که وارد بلوار وسط بزرگراه شد+فیلم

کد خبر : 3010
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۱:۲۵
رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان در گفت‌وگو با فارس جزئیات 5 فقره تصادف صبح امروز در بزرگراه خرازی را تشریح کرد.

ابوالقاسم چلمقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: حدود ساعت 6 صبح امروز در اتوبان خرازی مسیر جنوب به شمال در شرایط بارندگی خفیفی که وجود داشت، عدم رعایت سرعت مطمئنه به چندین فقره تصادف منجر شد.

وی افزود: پس از اعلام این حوادث به 110 و ارسال گزارش به پلیس راهور، چند تیم از شمال و جنوب اتوبان به محل حادثه اعزام شدند و تا ساعت 7 خودروهای حادثه دیده به کنار بزرگراه هدایت شده و مسیر بازگشایی شد.

رئیس پلیس راهور با اشاره به چند مورد از این تصادفات بیان کرد: حدفاصل پل وحید تا پل میرزا طاهر سواری پیکان با تاکسی برخورد کرد؛ کمی جلوتر نیز راننده اتوبوس کنترل وسیله نقلیه خود را از دست داده و وارد بلوار وسط بزرگراه می‌شود.

چلمقانی با بیان این که صبح امروز در مجموع 5 فقره تصادف رخ داده و حدود 20 دستگاه خودرو خسارت دیدند، اضافه کرد: در یکی دیگر از تصادفات، برخورد نیسان با چند خودرو دیگر بوده که به علت شدت تصادف راننده آن به شدت مصدوم شده که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده است.

وی با انتقاد از رفتار ترافیکی برخی شهروندان ادامه داد: کاهش سرعت و توقف برای مشاهده تصادف و حتی عکس و فیلم گرفتن عامل دیگری است که ترافیک به وجود آمده را شدت می‌بخشد.

رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان یادآور شد: این در حالی است که بزرگراه خرازی در اکثر روزها از ساعت 7 تا 9 صبح شاهد ترافیک نیمه سنگین بوده و ایجاد حوادث امروز ترافیک را چندین برابر و مشکلاتی برای شهروندان ایجاد نموده است.

وی ضمن هشدار نسبت به رانندگی در شرایط بارانی تأکید کرد: بارندگی به ویژه باران‌هایی که پس از روزهای متمادی می‌بارند به دلیل چرب شدن سطح آسفالت و عدم اصطکاک لاستیک شرایط خطرناکی را برای رانندگان به وجود می‌آورند.

چلمقانی با تاکید بر سرعت مطمئنه بیان کرد: در چنین شرایطی باید سرعت به گونه ای باشد که با برداشتن پا از روی پدال خودرو، وسیله نقلیه متوقف شود و نیاز به گرفتن ترمز نباشد، چرا که گرفتن ترمز کنترل وسیله نقلیه را از دست راننده آن خارج می‌کند.

عباس عابدی روابط عمومی اورژانس به خبرنگار فارس گفت: در حوادث زنجیره‌ای صبح امروز در بزرگراه خرازی 7 نفر مجروح و بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند.

عابدی گفت: بیشتر مجروحیت‌ها از ناحیه سر بوده و به دلیل شدت جراحات تاکنون یک نفر از مصدومان فوت شده است؛ حال دیگر مصدومان مساعد است.