روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

شهرهای زیبـایی که شبیه رویا هستند

کد خبر : 3052
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۵:۴۹
شهرهای افسانه ای به شهرهایی گفته می شود که شبیه رویا و آنقدر زیبا و جذاب هستند که با واقعیت فاصله زیادی دارند؛ اما واقعی هستند! اگر به این شهرها سفر کنید، هر قدمی که در آنها بگذارید مانند خواب و خیال است و به هر گوشه آن که بروید، شگفت‌زده خواهید شد. با ما همراه باشید تا افسانه ای ترین شهرهای محبوب گردشگرها را به شما معرفی کنیم:
 جزیره گرینلند (Greenland)
این جزیره خارق العاده به عنوان یکی از بزرگ‌ترین جزیره های دنیا شناخته می شود. این جزیره در تمام سال پوشیده از برف و یخ است؛ اگر چه چشم انداز فوق العاده زیبای این جزیره با خانه های رنگی زیباتر می شود. سکوت فوق العاده عجیبی دارد و می توان از آن به عنوان یکی از آرام بخش ترین مکان های روی زمین نام برد. اگر به دیدن منظره  زیبای شفق قطبی که فقط در آسمان برخی نقاط زمین دیده می شود علاقه دارید، حتما از این جزیره دیدن کنید. کاتماندو (Kathmandu)
کاتماندو شاید برای بعضی از ایرانی ها چندان مقصد شناخته شده‌ای نباشد، اما قطعا برای کسانی که به دنبال ماجراجویی هستند و به کوهنوردی از کوه های خطرناک علاقه دارند معروف است. کاتماندو پایتخت کشور نپال و جایگاه تعدادی از کوه های بلند و صعب العبور دنیاست؛ در واقع رشته کوه های هیمالیا پایتخت این کشور حیرت انگیز را احاطه کرده اند. کاتماندو پرستشگاه های گوناگونی دارد و بخش مهمی از محبوبیتش را مدیون این پرستشگاه‌هاست. جزایر فارو (Faroe islands)
فارو مجموعه ای از جزایر است که تحت تسلط و در قلمرو دانمارک است. این گروه جزایر به دلیل منظره  شگفت انگیز و خیره کننده، آب و هوای فوق العاده تمیز، آسمان مه آلود و صخره های آتشفشانی ای که دارد مشهور است. هوی ان (Hoi an)
هوی ان در ساحل جنوبی دریای چین واقع شده و یونسکو این مکان را به عنوان میراث جهانی ثبت کرده است. هوی ان یک مکان تاریخی مهم به شمار می رود که فرهنگ جنوب شرقی آسیا را از قرن پانزدهم تا نوزدهم نشان می‌دهد. در هوی ان مکان هایی مثل پل فیل، به خوبی محافظت شده اند. این منطقه  زیبای ویتنام به خاطر تولید فانوس های ابریشمی هم مشهور است. اگر خواستید از یکی از کشورهای آسیایی دیدن کنید، ویتنام علاوه بر زیبایی با توجه به اینکه کشور ارزانی است می تواند گزینه  خوبی باشد.کولمار (Colmar)
به این شهر لقب شهر پری ها داده اند، شاید تا به حال نام این شهر فرانسه را خیلی نشنیده باشید؛ اما احتمالا تصاویر آن را دیده اید. کولمار شهر کوچکی در شمال شرقی فرانسه است و جمعیت بسیار کمی نزدیک به ۶۵ هزار نفر دارد که آن را به یک مکان خاص و آرام بخش و دلنشین تبدیل کرده است. جالب است بدانید بارتولیدی که مجسمه  آزادی آمریکا را ساخته از این شهر بوده است. کولمار شهری است که زیبایی اش آنچنان خیره تان می کند که نمی‌توانید از آن چشم بردارید.