روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

غذاهای محلی بام ایران را بیشتر بشناسیم؛

نوروز فرصتی برای تجربه غذاهای محلی چهارمحال

کد خبر : 3292
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۴:۵۹
سفر به چهارمحال و بختیاری جدا از مشاهده جاذبه های گردشگری متنوع، لذت خوردن غذاهای بومی و محلی را برای مسافران و گردشگران فراهم می کند و خاطره ای وصف ناپذیر رقم خواهد زد.
مهر : استان چهارمحال و بختیاری با پیشینه تاریخی، دارای فرهنگی غنی با سنت های خاص و ویژه است.
چهارمحال و بختیاری دارای غذاهای محلی و سنتی مختص استان است که بسیاری از این غذاها در نقاط مختلف کشور جایگاه خود را بازکرده اند. ایام نوروز فرصتی برای سفر به چهارمحال و بختیاری و تجربه لذت خوردن غذاهای محلی این استان است. غذاهای محلی این استان با بهره گیری از سالم ترین مواد غذایی طبیعی پخت و پز می شوند و جزو بهترین غذاهای کشور به شمار می‌روند که سلامتی را برای انسان به بار می آورند.
کباب بختیاری
غذاهای محلی و سنتی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های اجتماعی به شمار می‌روند. تقریبا همه انواع خوراک‌ها در این استان تهیه و طبخ می‌شود ولی متداول‌ترین غذا، انواع کباب گوشت است که نوع خاصی از آن به کباب بختیاری شهرت دارد و در بین گردشگران منطقه از محبوبیت زیادی برخوردار است.
کباب بختیاری از فیله گوسفند، سینه مرغ، فلفل دلمه‌ای، پیاز متوسط، روغن‌زیتون، پودر سیر و زعفران تهیه می‌شود. گوشت مرغ و گوسفند را با روغن‌زیتون و پیاز مخلوط می‌کنند، با زعفران آغشته کرده و سپس یک‌تکه فیله گوسفند، یک‌تکه فلفل، یک‌تکه مرغ و یک‌تکه پیاز را در سیخ می‌گذارند و روی آتش کباب می‌کنند. این غذا از خوشمزه‌ترین غذاهای استان چهارمحال و بختیاری بوده و شهرت زیادی دارد.
کله جوش
کال جوش یا کله‌جوش دیگر غذای چهارمحال و بختیاری است که برای پختن آن ابتدا کشک را می‌سایند و در آب ریخته و حرارت می‌دهند. سپس در ظرف دیگری پیاز سرخ می‌کنند و پیازهای خردشده را درون کشک حرارت داده‌شده ‌ریخته و غذا را آماده می‌کنند. مصرف روغن حیوانی که از کره بز و گوسفند گرفته می شود و با عسل و یا شیره مخلوط می شود یکی از غذاهای متداول عشایر در این منطقه است. مصرف این غذا به علت انرژی بسیار بالا و همچنین ایجاد گرمای نهان در بدن در زمستان ها بسیار متداول است و هم اکنون یکی از گران ترین غذاهای این استان به شمار می رود.
پرورد دوغ
پرورد دوغ غذای محلی دیگری از استان چهارمحال است که شامل سبزی آش، برنج، دوغ، آرد و پیازداغ است. سبزی آش را بعد از شستن و خرد کردن می‌پزند، سپس برنج و دوغ را به آن اضافه می‌کنند بعد که برنج پخته شد کمی آرد را در آب حل کرده و به آن می‌افزایند تا آب آش به‌صورت غلیظ درآید و پیازداغ را هم اضافه می‌کنند.
اُماج
اماج، غذای محلی دیگری است که در آن سبزی آش، آرد الک شده، پیازداغ، عدس و سبزی آش را که بیشتر اسفناج است، می‌ ریزند. آرد را کمی خیس کرده و از الک رد می‌کنند تا به‌صورت گلوله‌های ریز درآید سپس کمی در آفتاب می‌گذارند و بعد این آرد الک شده را همراه عدس و سبزی و پیاز داغ می‌پزند.
کاچی شیر غذای دیگری است که بیشتر خانواده‌های دامدار تهیه می‌کنند که عبارت است از آرد و شیر که آرد را کمی تفت می‌دهند و سپس شیر را اضافه می‌کنند. پختن انواع حلوا در این استان جایگاه ویژه ای در بین خانواده های چهارمحالی دارد. پختن حلواها در این استان به روش های مختلف و بهره گیری از شیرین کننده طبیعی از جمله شیره انگور انجام می شود.
پختن حلوا در این استان با شیره نبات نیز بسیار متداول است. بهره گیری از مغز ها در پختن حلوا نیز از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است.
پختن نان ها در این استان از دیرباز اهمیت ویژه ای داشته و اهالی در خانه ها به پختن نان می پردازند.
نان یوخه
در این استان تنورهای فلزی کوچک و بزرگ خانگی ساخته می شود که خانواده ها با خرید این تنور اقدام به پختن نان در این استان می کنند. در منطقه شهرکرد، بروجن و فارسان مصرف نان های خانگی که با تنور پخته می شود متداول است؛ اما در نقاط عشایری و شهرستان‌های لردگان، کوهرنگ و اردل بیشتر نان محلی به نام «یوخه» مصرف می شود. نان یوخا دیگر نان محلی این استان به شمار می رود که توسط زنان روستایی در منازل تهیه می‌شود و شامل نان و شیره‌ای است که از شیره انگور، گردو، بادام روغن حیوانی و ... تهیه می‌شود. در اصل برای پخت این نان از محصولات تهیه‌شده توسط خود مردم استفاده می شود. این نان بیشتر در شهرستان سامان تهیه می شود. یکی دیگر از نان های محلی که در این استان تهیه می شود نان کاکولی است. کاکولی نانی است که خمیرش از شیر، آرد و خشکبار(گردو، کشکش، بادام) تشکیل شده و برای پختن آن روی این نان زرده تخم‌مرغ، گل‌رنگ، زعفران، رازیانه، سیاه‌دانه و بادیانه و...می زنند و در تنور پخت می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در این زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت: مسافران و گردشگران با سفر به استان چهارمحال و بختیاری می توانند خوردن سالم ترین غذاهای بومی و محلی کشور را در این استان تجربه کنند.