روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

سفر به زیباترین شهرهای خاورمیانه

کد خبر : 3328
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۲
خاورمیانه جایی متفاوت است و در مکانی بین شرق و غرب قرار گرفته، با اینکه امروزه به دلایل مختلفی مثل جنگ در سرتیتر خبرها قرار می گیرد؛ اما یکی از مهم‌ترین مهدهای تمدن جهان بوده و سه دین مهم مردم جهان در این منطقه به وجود آمده است. در اینجا یادگاری های حیرت آوری از گذشته تاریخی و جاذبه های معروفی مثل بازارهای قرون وسطی و مساجد مختلف را می توانید ببینید. با ما همراه باشید می خواهیم بهترین مقاصد خاور میانه را بهتر بشناسیم.
استانبول- ترکیه
استانبول که در محل تلاقی آسیا و اروپا قرار دارد با تاریخ پربار خود از مراکز مهم فرهنگی جهان است. این شهر مدرن با چشم انداز مناره های زیبای ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد به همراه آب های آرام تنگه بسفر و شاخ طلایی همچنان یکی از زیباترین شهرهای جهان است.


اورشلیم- فلسطین
اورشلیم یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری است و تقریبا دو هزار سال است که گردشگران را به خود جذب می‌کند. حتی در دوران قرون وسطی کتاب راهنمایی برای زوار اروپایی بود که در مسیر سرزمین مقدس حتما به این محل هم می آمدند. بازدید از اورشلیم تجربه بسیار نابی است چون در آن می‌توانید مکان های مقدس مسلمانان، مسیحیان ، یهودیان و خیابان‌ها و بازارهای این شهر باستانی  را ببینید.


پترا- اردن
هیچ کس لحظه ای را که برای اولین بار پترا را می بیند فراموش نمی کند. برای آمدن به این محل باید از باریک ترین دره ها عبور کنید. پترا در زبان یونانی به معنی صخره است و برای این به آن پترا می گویند چون همه شهر در صخره ها کنده کاری شده است. این شهر در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید معرفی شد.


قاهره- مصر
اگر می خواستید بدانید که زندگی عرب ها درقرون وسطی چه شکلی بوده قاهره بهترین محلی است که به افکار شما اجازه می دهد که آن زمان را خیال پردازی کند. در وسط این شهر قدیمی که پر از خیابان ها و کوچه های تنگ و پر پیچ و خم، مساجد باستانی، دروازه های تماشایی و بازارهای شلوغ است به گذشته های دور می روید.


کاپادوکیه- ترکیه
کاپادوکیه منطقه ای در اروپاست که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.
 از مناطق محبوب گردشگری است چون جاهای تاریخی، فرهنگی  و دیدنی زیادی دارد، بالن سواری در این ناحیه بسیار محبوب است.  ستون‌ها و مخروط های صخره ای، غارهایی که غار نشین ها در آنها زندگی می کردند، کلیساها و روستاهایی که کاملا زیر زمین هستند از دیگر جاذبه های این ناحیه است.


واحه سیوا- مصر
اسکندر کبیر در سال ۳۳۲ قبل از میلاد به سیوا آمد تا با پیشگوی این شهر مشورت کند.  در این شهر بازدید از خرابه های آجری و گلی، قبرهای مصریان باستان و عبادتگاه‌های رومی برای تاریخ دوستان بسیار هیجان انگیز است.چشم انداز زیبای این شهر به تنهایی برای جذب گردشگران کافی است جایی که درختان نخل زیادی در میان ماسه های صحرای بی انتها قرار دارند.وادی رم- اردن
وادی رم نسخه خاورمیانه ای گرند کنیون آمریکاست که در کوه‌های ناهموار جنوب اردن قرار دارد، نام دیگر آن دره ماه است و بزرگ ترین وادی اردن می باشد. صحرایی خشک که در آن کوه‌ها و تپه های زیادی وجود دارد، مناظر زیبا و چشمگیری که گردشگران بسیاری را جذب این محل می‌کند و درآمد قبایل این ناحیه هم از گردشگری به دست می‌آید.