روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

چهارمحال و بختیاری برای میزبانی آماده می‌شود؛

122 مدرسه آماده اسکان مسافران نوروزی

کد خبر : 3355
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۸
در حالی که تا آغاز سفرهای نوروزی زمان اندکی باقی مانده است، بیش از ۲۰ هتل و ۱۲۲ مدرسه چهارمحال و بختیاری در حال آماده شدن برای اسکان مسافران نوروزی هستند.
مهر: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های گردشگری و توریستی کشور به شمار می‌رود که هرساله میزبان مسافران و گردشگران بسیاری است.
چهارمحال و بختیاری، دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و ایام پایانی تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای گشت و گذار در این استان است. هم اکنون هوا در این استان رو به گرمی نهاده و شکوفه های درختان در حال باز شدن است و سبزی بهار در حال گسترش در این استان است. این استان با داشتن جاذبه های گردشگری مختلف از جمله تالاب، رودخانه، جنگل، کوهستان های مرتفع و... هرساله میزبان مسافران بسیاری است.
انباشت برف در ارتفاعات استان سبب شده معروف‌ترین رودخانه‌های دائمی جنوب غربی و مرکزی ایران یعنی کارون، زاینده رود و دز از ارتفاعات این استان سرچشمه بگیرند. جنگل‌های بلوط، زالزالک و برخی دیگر از گیاهان پهن برگ و نیز آبشارها، غارها، چشمه سارهایی با آب فراوان، مناطق حفاظت شده، گردشگاه ها و گرداب‌ها از دیگر عوامل طبیعی و اکوتوریسم این استان
محسوب می شوند.
در استان چهارمحال و بختیاری طی سال های گذشته توسعه زیر ساخت های گردشگری برای اقامت مسافران روند بسیار خوبی را طی کرده به طوری که در شلوغ ترین مرکز ورود مسافر نوروزی استان(بروجن) یک هتل با امکانات بسیار خوب احداث شده است. همچنین از طرفی اقامتگاه های روستایی در شهرستان سامان چهارمحال و بختیاری که مهم‌ترین قطب گردشگری استان به شمار می‌رود راه اندازی شده است. در شهرستان کوهرنگ نیز هتل های مختلفی ایجاد شده است که از کیفیت خدمات‌رسانی مطلوبی برخوردار هستند.
در کنار هتل ها، آموزش و پرورش نیز با آماده سازی مدارس زمینه اسکان مسافران فرهنگی و گردشگران را فراهم کرده است. ظرفیت تخت های این هتل ها و اقامتگاه های چهارمحال و بختیاری بیش از ۷۰۰ تخت است. رییس اتحادیه هتل‌داران چهارمحال و بختیاری نیز در گفت وگو با مهر با اشاره به در پیش بودن آغاز سفر های نوروزی گفت: هتل های این استان در حال آماده شدن برای پذیرایی و اقامت مسافران نوروزی هستند.
فریدون رئیسی دهکردی عنوان کرد: بیش از ۲۰ هتل و اقامتگاه در چهارمحال و بختیاری وجود دارد. وی در ادامه گفت: ظرفیت تخت های این هتل ها و اقامتگاه ها بیش از ۷۰۰ تخت است. رییس اتحادیه هتل‌داران چهارمحال و بختیاری بیان کرد: هم اکنون در شهرستان های مختلف این استان از جمله شهرکرد، بروجن و کوهرنگ هتل‌هایی با امکانات بسیار خوب وجود دارد. وی یادآور شد: شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری یکی از پرجاذبه‌ترین نقاط گردشگری استان است که مسافران بسیاری در ایام نوروز راهی آن می شوند و سه هتل این منطقه آمادگی کامل را برای اسکان مسافران دارند.
 247 نفر عوامل اجرایی، به مسافران فرهنگی نوروزی این استان خدمات رسانی می کنند
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: به دنبال افزایش خدمات مطلوب به مسافران فرهنگی امسال این استان هستیم.
بهروز امیدی با اشاره به اینکه ۲۴۷ نفر عوامل اجرایی، به مسافران فرهنگی نوروزی این استان خدمات رسانی می‌کنند، اظهار داشت: این عوامل اجرایی در مدارس، خانه‌های معلم، ادارات آموزش و پرورش استان و شهرستان و... در ایام نوروز به مسافران خدمات رسانی می‌کنند. وی عنوان کرد: ۱۲۲ مرکزآموزشی، ۱۹ پایگاه، ۹۲۵ کلاس درس، هشت خانه معلم و... در ایام نوروز، مسافران فرهنگی این استان را اسکان می دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: هم اکنون برنامه ریزی ها توسط ستاد خدمات نوروزی آموزش و پرورش این استان برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران در حال انجام است.
وی تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز سال ۹۶، برنامه‌ریزی‌ و اقدامات لازم برای هر چه بهتر اجرا شدن طرح اسکان موقت نوروزی فرهنگیان در چهارمحال و بختیاری در حال انجام است. امیدی بیان کرد: فعالیت ستاد اسکان نوروزی این استان از اواخر اسفندماه امسال آغازمی‌شود و تا روز های پایانی ایام نوروز ادامه دارد.
آمادگی ۶۶ خانه مسافر در روستاهای استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال وبختیاری نیز در گفت‌وگو با مهر گفت: در حال حاضر اقامتگاه های چهارمحال و بختیاری شامل هتل، هتل آپارتمان، میهمانپذیر، منازل استیجاری و مدارس در حال آماده سازی برای اسکان مسافران نوروزی هستند.
بهمن عسگری سوادجانی عنوان کرد: مسافران بسیاری هرساله در ایام نوروز به چهارمحال و بختیاری سفر می‌کنند از این رو تلاش در جهت افزایش رضایت مسافران به استان ضروری است. وی بیان کرد: در تلاش هستیم که کیفیت خدمات اقامتی و گردشگری در ایام نوروز امسال افزایش داشته باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال وبختیاری بیان کرد:  این استان،یکی از پرجاذبه‌ترین استان های گردشگری کشور است که باید با جذب گردشگر و مسافر به آن، زمینه برای توسعه بیشتر بخش گردشگری فراهم شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از آمادگی ۶۶ خانه مسافر در استان چهارمحال و بختیاری برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در تعطیلات عید نوروز خبر داد و اظهار داشت : این خانه ها دارای ۱۹۲ اتاق و ۴۴۰ تخت هستند.