روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری:

با هنجارشکنان چهارشنبه‌سوری به شدت برخورد می‌شود

کد خبر : 3369
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۱
به گزارش جهانبین نیوز، به نقل از بام ايران خبر؛ چهارشنبه‌سوري، واژه‌ای است که اين روزها بسيار آن را مي‌شنويم؛ واژه‌اي که دغدغه بسياري از والدين در اين روزهاي پاياني سال است.
پس از اتفاق تلخي که در ساختمان پلاسکو افتاد، بسياري در شبکه‌هاي اجتماعي مطالبي را پيرامون چهارشنبه‌آخر سال بدون خطر، به‌منظور فرهنگ‌سازي مناسب و البته با رويکرد تجليل از آتش‌نشانان منتشر کردند؛ اما باتوجه به همه اين صحبت‌ها، بازهم نگراني‌ها براي چهارشنبه آخر سالي ديگر پابرجاست.
نگراني‌ از مواد منفجره و نارنجک‌هاي دست‌ساز و البته وسايل آتش‌بازي غيراستاندارد. مسئولان ارگان‌هاي امدادي دلايل بروز مشکلات در چهارشنبه آخر سال  را از ضعف فرهنگي مي‌دانند. ۶۰ درصد افرادي که دست به اعمال پرخطر در چهارشنبه‌ آخر سال مي‌زنند، به‌دنبال رفع کمبود شادي و نشاط درون هستند.
هرساله با نزديک‌شدن به چهارشنبه آخر سال، نوعي التهاب بر جامعه و خانواده‌ها مسلط مي‌شود تا جايي‌که در این چندسال اخير، چهارشنبه‌ آخر سال به چهارشنبه‌سوزي مبدل شده است. نهاد‌ها و دستگاه‌هاي دولتي بهتر است که به‌جاي تحت‌فشار قراردادن مردم، مکان‌هاي امن و تحت‌کنترلي را در اختيار آنان قرار دهند و از حضور افراد پرخطر در اين مکان‌ها جلوگيري کنند.
گذر زمان، چهارشنبه‌سوري را از مسير خود منحرف کرد
فرمانده نيروی انتظامي چهارمحال و بختياري گفت: چهارشنبه آخر سال مسئله‌اي است که از ديرباز وجود داشته اما از مسير اصلي خود انحراف داشته و متاسفانه با حوادث مواجه شده است.
سردار غلامعباس غلامزاده فرمانده نيروی انتظامي چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه چهارشنبه آخر سال را مي‌توان با شادي مشروع و حفظ مقررات گذراند تصريح کرد: اگر کسي مي‌خواهد مراسم چهارشنبه آخر سال را انجام دهد  این کار بايد در محله خودش و با حفظ مقررات صورت گيرد. وي اظهار کرد: با کساني که بخواهند در مراسم چهارشنبه‌سوري هنجارشکني کنند به شدت برخورد می‌شود.
غلامزاده با اشاره به اينکه رسانه‌ها نقش کليدي در جلوگيري از حوادث مي‌توانند داشته باشند اذعان داشت: رسانه‌ها با اطلاع‌رساني کامل مردم را از خطرات آتش‌سوزي چهارشنبه آخر سال آگاه کنند.
كشف ۶۶ هزار و ۵۳۴ عدد مواد محترقه در چهارمحال و بختياري
غلامزاده اذعان داشت : ماموران انتظامي استان با هدف پيشگيري از حوادث ناگوار و آسيب هاي جسمي، روحي و رواني استفاده از مواد محترقه غيرمجاز و قاچاق، طرح تشديد مبارزه با قاچاقچيان مواد محترقه را با محوريت برخورد با تهيه و توزيع كنندگان اين مواد به اجرا گذاشتند. وي با اشاره به معرفي متهمان به مراجع قضائي خاطر نشان كرد: در راستاي پيشگيري از بروز خطرهاي احتمالي مواد محترقه و منفجره در آخرين روزهاي سال، طرح تشديد برخورد با تهيه و توزيع كنندگان مواد محترقه در دستور كار پليس استان قرارگرفته است. فرمانده انتظامي استان چهارمحال و بختياري در پايان والدين را بر نظارت و كنترل بيشتر فرزندان با هدف پيشگيري از آسيب‌ها و حوادث ناشي از استفاده مواد آتش‌زا دعوت کرد و گفت: تلفن ۱۱۰ پليس به‌صورت شبانه‌روزي آماده دريافت گزارش‌هاي مردمي در ارتباط با فعاليت قاچاقچيان مواد محترقه است.