روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

دستیابی به پیکر ۱۳ معدنچی دیگر/اجساد درحال آماده سازی برای انتقال

کد خبر : 3592
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان از دستیابی به پیکر ۱۳ معدنچی دیگر خبر داد و گفت: اجساد در حال آماده سازی برای انتقال به بیرون تونل هستند.

صادقعلی مقدم در گفت وگو با  مهر اظهار کرد: ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه نیروهای تجسس امدادگر در معدن زمستان یورت آزادشهر به جسد ۱۳ معدن کار دیگر دست یافتند.

وی افزود: نیروهای تجسس از تونل فرعی به محوطه بارگیری و محل انفجار رسیده اند و این اجساد کشف شد.
با کشف ۱۳ پیکر بی جان دیگر در تونل معدن زمستان یورت، شمار جان باختگان این حادثه به ۳۵ تن رسید. عملیات آواربرداری و تجسس برای یافتن دیگر اجساد احتمالی ادامه دارد.

عملیات ادامه دارد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری استان گلستان ادامه داد: همچنان عملیات آوار برداری ادامه دارد و امداد و نجات به پایان نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیروهای امداد و نجات در حال آماده سازی اجساد برای انتقال به خارج از معدن هستند.

مقدم یادآور شد: پیش از این هم اجساد ۲۲ معدنچی توسط نیروهای امداد و نجات به بیرون از تونل منتقل شده و به خانواده های آن ها تحویل داده شد.

وی تصریح کرد: عملیات تا رسیدن به انتهای تونل ادامه دارد و متوقف نمی شود چرا که آمار دقیقی از تعداد کارگران محبوس در تونل نداریم.

انفجار ظهر چهارشنبه گذشته (۱۳ اردیبهشت) در معدن زمستان یورت آزادشهر حادثه آفرید و تاکنون این تونل دو بار ریزش داشته و معدنچیان کرمان، طبس، مازندران و ... در کنار نیروهای امدادی استان گلستان همچنان مشغول عملیات آواربرداری و امداد و نجات هستند.