روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

واگذاری ۱۰۲ دستگاه ماشین آلات به شهرداری‌ها

کد خبر : 3602
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۴
طی چهار سال گذشته، ۱۰۲ دستگاه انواع ماشین آلات به شهرداری‌های استان چهارمحال و بختیاری واگذار شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری در همایش گرامیداشت شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرکرد گفت: در طول فعالیت دولت یازدهم، ۱۰۲ دستگاه انواع ماشین آلات و ۲ هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار به ۴۰ شهرداری استان واگذار شد.
قاسم سلیمانی افزود: در این مدت همچنین ۱۰ هزار تن قیر رایگان، احداث ۲۹ ساختمان آتش نشانی و واگذاری ۱۰درصدی از محل فروش زمین‌های دولتی، به شهرداری‌ها کمک شد. سلیمانی اضافه کرد: در ۴ سال گذشته، شاخص گازرسانی استان از ۸۳ و نیم، به ۹۴ و نیم درصد افزایش پیدا کرد. وی ادامه داد: در این مدت برای اصلاح شبکه و آبرسانی به ۲۳۰ شهر، روستا و ناحیه صنعتی چهارمحال و بختیاری هم یکهزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: احداث ۹۰ خانه بهداشت، افتتاح جاده جایگزین کارون ۴، بهره برداری از پست ۴۰۰ کیلو ولت برق لردگان، تکمیل بیمارستان‌های مالخلیفه، کوهرنگ و بروجن، ساخت ۲۲۰ کیلومتر جاده ۴خطه، راه اندازی واحدهای تولیدی فولاد، چادر مشکی، آب معدنی، توسعه باغات دیم، رونق گردشگری، آغاز عملیات اجرایی فناوران ۲ شهرکرد و طرح آهک هیدراته دزک، اجرای شبکه‌های آبیاری نوین در زمین‌های کشاورزی، ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای و رشد اقتصادی، از دیگر فعالیت‌های دولت یازدهم در چهارمحال و بختیاری است.
سلیمانی افزود: همچنین در این مدت یکهزار و ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار برای ارتقای جاده شهرکرد به بروجن و لردگان هزینه شد. وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ماه جاری اضافه کرد: مردم ایران و استان چهارمحال و بختیاری با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای و انتخاب فرد اصلح، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی خواهند زد.
گفتنی است همایش گرامیداشت شوراهای اسلامی با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای سراسر استان چهارمحال و بختیاری، در سالن غدیر شهرکرد برگزار شد.
۶ میلیارد ریال توسط شهرداری ها به کتابخانه‌های عمومی پرداخت شد
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شش میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال توسط شهرداری ها به کتابخانه های عمومی این استان پرداخت شد. قاسم سلیمانی دشتکی استاندار چهارمحال و بختیاری، همچنین شامگاه دوشنبه در نشست کتابخانه های عمومی استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه  شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط شهرداری ها به کتابخانه های عمومی این استان پرداخت شد، اظهار داشت: شهرداری باید بدهی کامل خود را به کتابخانه های عمومی پرداخت کند. وی عنوان کرد: نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی استان چهارمحال و بختیاری از درآمد شهرداری های استان، ۱۱میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال است.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ۴۰ شهرداری در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند که باید بدهی های خود را در این زمینه به کتابخانه های عمومی استان پرداخت کنند. وی تاکید کرد: شهرداری ها با پرداخت بدهی های خود نقش مهمی در توسعه کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در این استان دارند.