روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

ارمغان 700 دلاری گردشگران خارجی برای اصفهان

کد خبر : 3658
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۷:۱۰
معاون میراث فرهنگی استان اصفهان پیرامون حضور گردشگران خارجی در اصفهان اظهار داشت: آمار حضور گردشگران بر اساس حضور در ابنیه تاریخی قابل احصاء است که در دو ماه نخست امسال، اصفهان شاهد رکوردشکنی حضور گردشگران خارجی در 4 دهه گذشته بود و بیش از 83 هزار گردشگر خارجی به استان اصفهان سفر کردند. محسن یارمحمدیان پیرامون ملیت گردشگران خارجی بیان کرد: در طول سال‌های گذشته اصفهان شاهد حضور گردشگران خارجی با ملیت‌های مختلف بوده است.
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: در سال‌های گذشته ایتالیا و آلمان در صدر گردشگری در اصفهان بودند، اما بر اساس آخرین آمار از بازدید گردشگران خارجی در اصفهان، فرانسه و اسپانیا در صدر قرار گرفته‌‌اند.
وی پیرامون تغییر رنج سنی حضور گردشگران خارجی در ایران و اصفهان بیان کرد: در سال‌های گذشته اکثر گردشگران خارجی که به اصفهان می‌آمدند، میانگین سنی 60 سال را داشتند، اما در طول 3 سال گذشته میانگین سنی گردشگران خارجی بین 45 تا 50 سال است، به طوری که ما شاهد حضور گردشگران خارجی به همراه خانواده و فرزندان نونهال آنها هستیم.
یارمحمدیان پیرامون آورد مالی گردشگران خارجی در اصفهان گفت: این آورد به طور دقیق و مقطعی قابل احصاء نیست، اما به طور میانگین هر گردشگر خارجی به طور متوسط 1600 دلار در ایران خرج می‌کند که با توجه به اقامت آنها در اصفهان که میانگین 5/2 روز است نزدیک به 600 تا 700 دلار در اصفهان هزینه می‌کنند که ضرب این عدد با تعداد گردشگران خارجی می‌تواند رقم آورد مالی گردشگران را در اصفهان مشخص کند.