روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد :

۲۰۳۰ ؛ سندی با طعم غفلت

کد خبر : 3664
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۵:۵۶
امروز همه به خوبی می دانند که سازمان ملل ابزاری برای پیشبرد اهداف نظام سلطه جهانی و مبنای یونسکو، تفکر لیبرال غرب بوده که تمام قد با تفکر اسلامی در تضاد است.
حال این سوال در اذهان عمومی مردم مطرح است که  براساس کدامین معیار عقلی و منطقی سند ۲۰۳۰ از سوی دولت یازدهم به امضا رسید و بار دیگر شاهد بودیم که برخی مسئولان کشور به یک نهاد بین‌المللی که سوابق آن به خوبی مشخص است، اعتمادی بس تعجب آور کردند. امروز متاسفانه با رونمایی از سند حقوق شهروندی بار دیگر شاهد محرمانه‌سازی بسیاری از مسائل مهم برای مردم و دور زدن نهادهای قانونی کشور و دادن تعهدات بین‌المللی مغایر با قوانین و ارزش‌های کشور بودیم و این در حالی‌ است که دانستن، حق مردم است. جامعه حق دارد که بداند سند ۲۰۳۰ متضمن منافعی برای کشور است یا موجب تعارضات بین نسلی و انحراف نسل آینده کشور می‌شود و هویت ایرانی -اسلامی را هدف قرار داده است؟
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان دولت یازدهم در پذیرش سند ۲۰۳ یونسکو غفلت کردند، اظهار کرد: برخی از مسئولان دولت یازدهم در سخنان خود مطرح می کنند که سند ۲۰۳۰ پیمان نامه ای نیست که برای کشور الزام آور باشد و تنها سندی است که یونسکو آن را اعلام کرده منتها سوال این است که اگر چنانچه این سند هیچگونه الزامی ندارد چه ضرورتی دارد در زمانی که سند اصلی و مصوبه مربوط به آموزش و پرورش که در داخل کشور تصویب شده و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت وزارت آموزش و پرورش ابلاغ گردیده روی زمین باقی بماند و چنین سندی به امضا برسد.محسن کوهکن با طرح این سوال که سند آموزش ۲۰۳۰ چیست که رهبر معظم انقلاب نسبت به آن واکنش نشان دادند؟ افزود: بعد از آنکه مقام معظم رهبری با صراحت با این مسئله برخورد کردند آقایان مجددا مطرح کردند که این سند الزام آور نبوده و یکی از آقایان در این مورد بیان کرده بودند که این مسئله باید به یک جمع‌بندی برسد و اطلاعاتی را خدمت مقام معظم رهبری ارائه دهند؛ به هر جهت صداقت،  اقتضا می کرد دولت به اشتباه خود در این زمینه اعتراف کند.
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گوش شنوایی برای انتقادات مطرح شده درباره سند ۲۰۳۰ وجود نداشت،  تصریح کرد: سند ۲۰۳۰ مسئله ای نبود که به یکباره بروز پیدا کند بلکه از گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جریان این مسئله قرارداشت و تذکرات لازم را در این باره به مسئولان دولت یازدهم داده شده بود، اما گاهی اوقات حرف هایی را مطرح می کنند که متاسفانه باید گفت این مسائل تنها عوام فریبی است. وی ادامه داد: در خصوص سند ۲۰۳۰ باید به نکاتی توجه داشت به طور مثال در کجای این سند واژه‌هایی بیان شده که بسیج در مدارس ما نباید شکل بگیرد؟ فلذا باید گفت سندی که یونسکو آن را به تحریر درآورده با زیرکی تمام بوده و زمانی که مطرح می شود دانش آموز تا رسیدن به فلان سنین باید از هرگونه آموزشی که منجر به خشونت می شود دور باشند و این در حالی است که آنها مصداق خشونت را آموزش نظامی در ایران اسلامی می دانند.