روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

استاندار چهارمحال و بختیاری:

استاندار چهارمحال و بختیاری: مبارزه با مواد مخدر، مردمی شود

کد خبر : 3724
۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۶
قاسم سلیمانی دشتکی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: به منظور مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر باید از توان بالای سازمان های مردم نهاد بهره گرفت.
وی با اشاره به وجود 400 سازمان مردم نهاد در استان افزود: از این تعداد حدود 60 سمن در حوزه اجتماعی و فرهنگی فعالیت دارند که ظرفیت بسیار مطلوبی برای مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر است.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: به منظور ارزیابی کمیته های مختلف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کارگروه ارزیابی تشکیل و فعال شود.وی یادآور شد: به منظور دستیابی به موفقیت های مطلوب در راستای مبارزه با مواد مخدر بایستی تمامی مسئولان، مردم، سمن ها و قشرهای مختلف با یکدیگر همدلی و تعامل
 داشته باشند.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: مسئولان سازمان برنامه و بودجه نسبت به اختصاص اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های پیشگیری و فرهنگی در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدام کنند.در این نشست دبیران کمیته های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری گزارش عملکرد سال 1395 را ارائه کردند.
جذب 95 میلیون تومان اعتبار برای سمن‌های مرتبط با مبارزه با مواد مخدر طی سال گذشته
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری در این جلسه گفت: سال گذشته 95 میلیون تومان اعتبار برای سمن‌های مرتبط با مبارزه با مواد مخدر استان از پایتخت کشور جذب شد.
قدیر مرتضوی اظهار کرد: کمیته  مبارزه با مواد مخدر طی سال گذشته 10 جلسه با 67 مصوبه برگزار کرد و تا کنون 85 درصد این مصوبات پیگیری و اجرا شده است. وی افزود: سال اعتبارلازم برای سمن‌های مرتبط با مبارزه با مواد مخدر استان از پایتخت کشور جذب شد.
مرتضوی از رتبه‌بندی 40  سازمان مردم نهاد (سمن) در صیانت، پیشگیری و درمان در استان خبر داد و گفت: کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در راستای ابلاغ سیاست‌های ستاد، اقدامات خطیری انجام داده است. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: اخیرا کمیته‌های امداد امام خمینی (ره)، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و هلال‌احمر به کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به منظور اجرای سریع اقدامات اضافه شده است.
وی با اشاره به اشتغال 240 نفر از بهبودیافتگان موادمخدر با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان، تصریح کرد: کارآفرینانی که بتوانند بهبودیافتگان مواد مخدر را به کاربگیرند، حمایت می‌شوند. 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در پایان خاطرنشان کرد: سازمان‌های مردم نهاد به نحوی بازوان اجرایی دولت هستند؛ به همین دلیل توانمندسازی آنها در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر حائز اهمیت است.