روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

آداب وسنت های ماه مبارک رمضان درچهارمحال و بختیاری

کد خبر : 3793
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ - ۱۴:۱۲
آداب وسنت های ماه مبارک رمضان، یکی از مصادیق فرهنگ عامه مردم مومن استان چهارمحال و بختیاری است که ویژگی ها و جذابیت خاصی دارند.
درگوشه وکنار ایران اسلامی،آداب و رسوم خاص و متفاوتی برای مناسبت های مختلف سال نظیر ماه مبارک رمضان وجود دارد که هر کدام از این آیین ها و آداب و رسوم، برخاسته از فرهنگ عامه یا فولکلور و اعتقادات مردمان آن مناطق است.  
 در استان چهارمحال و بختیاری هم این آداب و رسوم ویژه همواره وجود داشته و ریشه در فرهنگ غنی و اصیل اسلامی دارد؛ از جمله این آیین «کاکولی پزون» است که به ویژه در شب 27 ماه رمضان و شب های قدر، در سراسر این استان انجام می شود.
در این شب، هر خانواده با توجه به بضاعت مالی و با نیت برآورده شدن حاجت و استجابت دعا، به پخت و نذر کاکولی پرداخته و این نذر را هنگام افطار در بین مردم روزه دار و همچنین احیا کنندگان شب قدر توزیع می کنند. زنان فامیل، بیشتر به صورت همیار گروهی کاکولی می پزند.
کاکولی، نوعی نان است که خمیرش از شیر، آرد و خشک بار ( گردو، کشمش، بادام ) تهیه شده و برای پخت  روی این نان، زرده تخم مرغ، گلرنگ، زعفران و زیره افزوده و آن را در تنور می پزند.
مردم روستاهای شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری هم قبل از ورود به ماه مبارک رمضان و برای استقبال از این ماه، به پخت نذری به نام « نان یوخا » می پردازند. این نان محلی که از شیره انگور، گردو، بادام، روغن حیوانی و ... تهیه می شود، توسط زنان روستایی در منازل طبخ و در بین تمامی اهالی روستا توزیع می شود.
 نذر تهیه و توزیع «حنا» در صحن مطهر امام زادگان حلیمه و حکیمه خاتون (س) شهرکرد، از دیگر آداب و رسوم ماه مبارک رمضان است که در عصر روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان انجام می شود. این سنت در استان چهارمحال و بختیاری وشهر شهرکرد ( مرکز این استان ) قدمتی دیرینه دارد و کسانی که نیت و حاجت مشترکی دارند، حنا را بین زائران تقسیم می کنند.
در استان چهارمحال و بختیاری، در تمامی اعیاد مانند عید قربان، غدیر، نوروز و ... به ویژه عید سعید فطر رسمی قدیمی وجود دارد و آن بردن کادو (هدیه) و عیدانه برای تازه عروس‌های فامیل می باشد که از سنت های نیکو و پسندیده به شمار می رود. در این رسم، بزرگان خانواده داماد، با خرید هدایایی به منزل پدری عروس رفته و برای عروس عیدی می برند. آشی نیز همراه این جشن وجود دارد که به
«آش عیدی» معروف است. میهمانان علاوه بر کادو مواد مورد نیاز برای پخت غذا از جمله برنج، گوشت، میوه، روغن و ... را نیز به همراه برده و یا غذایی را در منزل طبخ و همراه خود به منزل نوعروس می برند.
از دیگر سنت های قدیمی نیکو و پسندیده در استان چهارمحال و بختیاری این است که در شب اعیادی مانند عید قربان، غدیر، نوروز و ... به ویژه عید سعید فطر، بزرگان فامیل و پدران و برادران، غذای معروف به «آش عیدی» را همراه با میوه و شیرینی و کادو (هدیه) برای دختران و خواهران خود می برند و عید را به آنها تبریک می گویند. بعضا هم مواد مورد نیاز برای پخت غذا از جمله برنج، گوشت، میوه، روغن و ... را به همراه می برند.