روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب عنوان کرد:

کارخانه چادرسازی شهرکرد؛ همچنان بی تاثیر در بازار

کد خبر : 3828
۱۳۹۶/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۵
رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب گفت: ۳ سال است که قرار شده مجموعه شهرکرد افتتاح شود ولی ما هنوز کالایی از این کارخانه در بازار ندیده‌ایم، اگر کالایی هم عرضه شده آنچنان کم و نازل بوده است که به چشم نمی‌آید.
محمدعلی صدق آمیز، رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب  بیان داشت: بیش از 95 درصد بازار پارچه های چادر مشکی موجود در بازار وارداتی است و می‌توان گفت تولید داخلی تنها کمتر از 5 درصد این بازار را تشکیل می دهد. وی ادامه داد: تنها مجموعه‌ داخل کشور که مدعی است پارچه مشکی تولید می کند، مجموعه حجاب شهرکرد است اما متاسفانه باوجود اینکه سال ها از شکل گیری این مجموعه می گذرد 3 سال است که دوستان دائما برای افتتاح آن امروز و فردا می کنند و تولیدی را هم به بازار عرضه نمی کنند، اگر کالایی هم عرضه شده آنچنان کم و نازل بوده است که به چشم نمی آید. صدق آمیز اظهار داشت: نیاز به پارچه چادر مشکی چیزی در حدود 80 میلیون متر در سال است که شاید از این 80 میلیون، کمتر از یک میلیون تولید داخل باشد و بقیه کالای وارداتی هستند.
وی تصریح کرد: تکنولوژی پارچه مشکی در انحصار آمریکا و ژاپن بوده و کره جنوبی نیز این تکنولوژی را از آمریکا به دست آورده است. بنابراین عمده واردات بازار ایران هم از کشورهایی مانند کره صورت می گیرد که البته چند سالی است پارچه چینی هم وارد بازار شده که کیفیت بسیار نامناسبی بخصوص در رنگ دارد.
رییس انجمن محصولات عفاف و حجاب گفت: ژاپن و بعد هم اندونزی از دیگر کشورهایی هستند که صادرات چادر مشکی به ایران دارند که البته واردات از اندونزی به نسبت ژاپن محدودتر است.