روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

روایت نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل از حادثه تهران:

حمله تروریستی تهران تاثیری در عزم مردم ایران ندارد

کد خبر : 3847
۱۳۹۶/۰۳/۱۹ - ۱۴:۱۵
سید جواد ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، در مورد وضعیت مجلس و حمله تروریست‌ها در روز چهارشنبه گذشته توضیحاتی داده است.
گروهک تروریستی داعش با انجام دو حمله تروریستی در حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی، خوی وحشیانه خود را نشان داد.
در این گفتگو سید جواد ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، در مورد وضعیت مجلس و حمله تروریست‌ها در روز گذشته توضیحاتی داده است.
ارزیابی شما از حمله تروریستی به مجلس چه بود؟
حمله تروریستی کور روز چهارشنبه در واقع بار دیگر چهره‌ شیطانی دشمنان نظام اسلامی را نشان داد. گروه‌های تروریستی که از سوی سازمان‌های جاسوسی برخی دولت‌های استکباری حمایت می‌شوند، با شهید کردن شماری از مردم دردمند و تعدادی از پاسداران عزیز دل‌هایی را داغدار و خانواده‌هایی را عزادار کردند که جا دارد من به خانواده‌های محترم آنان تبریک و تسلیت عرض کنم.
از نحوه شکل گیری این جریان و نفوذ تروریست‌ها به محوطه مجلس بگویید. در آن لحظات جنابعالی مشغول چه کاری بودید؟
گویا روبروی در ورودی مجلس به دلیل تجمع مالباختگان کاسپین شلوغ بوده است. تروریست‌ها با استفاده از این تجمع و شلوغی از در مراجعین حمله کرده و با شهادت یکی از محافظان به داخل مجلس نفوذ کرده‌اند. پس از آن گویا به دلیل عدم آگاهی از نقشه مجلس، به جای پیش روی به سمت صحن، به ساختمان فرعی که محل دفاتر نمایندگان است، وارد شده‌اند.
با ورود به این ساختمان، عده‌ای از هم‌ وطنان و مراجعان دفاتر و کارمندان مجلس را مورد هدف قرار داده و چند تن از آنان را شهید کرده‌اند که همکاران دفتر فرماندار اسبق کاشان نیز در بین شهدای این حادثه است.
آنان به دفتر آقای حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر وارد شده و دو نفر از کارمندان آن را به شهادت رسانده‌اند. دفتر آقای حاجی در طبقه دوم روبروی آسانسور، چسبیده به دفتر بنده قرار دارد. دو نفر از کارمندان کاشانی دفتر آقای حاجی در آن لحظه در اتاق من بودند و شکر خدا آسیبی به آنان نرسید. به آقای مقامی، مسئول دفتر بنده نیز آسیبی نرسید و ایشان هم به لطف خدا سالم هستند.
در لحظه ورود تروریست‌ها شما مشغول چه کاری بودید و چگونه از وقایع مطلع شدید؟
صبح روز چهارشنبه مجلس جلسه علنی داشت و به درخواست کمیسیون قضایی طبق روال، بررسی برخی قوانین مصوبه دهه ۳۰ در دستور کار قرار گرفته بود. حدود ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه بود که خبردار شدیم چند تروریست از قسمت مراجعان وارد مجلس شده‌اند. آقای لاریجانی نزدیک ساعت ۱۱ وارد مجلس شد و مجلس تا ساعت نزدیک ۱۳ و ۱۵ دقیقه کار خود را ادامه داد. سپس نماز جماعت برگزار شد و نمایندگان با تمهیداتی از صحن خارج شدند. نزدیک ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه هم کل ماجرا با هلاکت تروریست‌ها خاتمه پیدا کرد.
بعد از این که تروریست‌ها به دفتر آقای حاجی نفوذ کرده بودند، وضعیت دفتر شما چگونه بود؟
پس از آگاهی از این اتفاقات، من در صحن چند بار از آقای حاجی ، حال بچه‌های دفتر او را جویا شدم. او گفت من مرتب زنگ می‌زنم ولی تلفن‌ها را جواب نمی دهند. من نگران شدم و به آقای مقامی زنگ زدم. ایشان جواب داد و در حالی که بسیار آرام صحبت می‌کرد گفت: در را قفل کرده‌ و جلوی آن میز گذاشته ایم تا راحت نتوانند داخل شوند. آن لحظه آقای مقامی زیر میز دراز کشیده بود.
نگرانی اصلی من به خاطر حضور پدر شهید فلاح نوش آبادی بود که سه شنبه به مجلس آمده بود. ولی چون آقای مقامی حضور نداشت، شب مانده بود تاروز چهارشنبه به مجلس بیاید. من نگران حال ایشان بودم. مقامی گفت که ایشان پس از پایان قائله در صحت و سلامت کامل، به سوی شهرستان بدرقه شده است.
به نظر شما این حرکات از کجا ناشی شده و چه نتیجه‌ای در بر خواهد داشت؟
در منطقه‌ی ما پیدایش و رشد تروریسم وحشی و کور، زاییده‌سیاست خباثت‌آلود آمریکا، انگلیس و مزدوران دولتی و غیردولتی آن‌ها بوده است. تروریست‌ها اختیار خود را به دست قدرت‌های فاسدی سپرده‌اند که دشمنی خود با اسلام و  نظام جمهوری اسلامی را در چهار دهه گذشته بارها و بارها ابراز کرده‌اند. با این حال همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند، جنایت‌های آنان هرگز نمی تواند عزم راسخ ملت و مسئولان ایران را در پیمودن راه عزت و افتخار، که همان مبارزه با  شیطان بزرگ است، سست کند.