روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رییس هیئت نظارت بر انتخابات شهر و روستای فریدونشهر خبر داد:

ابطال نتیجه انتخابات شوراهای سه روستا در فریدونشهر

کد خبر : 3907
۱۳۹۶/۰۳/۲۵ - ۱۴:۲۵
در ادامه بررسی شکوائیه های ارسالی به هیئت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای اصفهان؛ صندوق آرای شوراهای سه روستا در فریدونشهر باطل اعلام شد.
حسن خواجه سعیدی از ابطال صندوق رای شوراهای سرداب، بنه کمر و حاجی آباد(گوراب) از توابع فریدونشهر خبر داد و اظهار کرد: علت ابطال این صندوق ها، رای دادن تعداد زیادی از افراد غیربومی در انتخابات شوراهای این سه روستا بود.
رییس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای فریدونشهر با بیان اینکه تعداد آرای صندوق شورای روستای حاجی آباد ۲۴۳ نفر بوده است، افزود: این  در حالی  است که کل جمعیت این روستا شامل واجدین شرایط و غیره ۸۱ نفر بوده است.
خواجه سعیدی افزود: کل جمعیت روستای سرداب، ۱۷۶ نفر بوده است که تنها حدود ۵۰ نفر واجد شرایط رای گیری بوده اند، اما داخل صندوق رای شورای این روستا، ۵۰۰ رای انداخته شده بود.
وی در خصوص ابطال رای روستای بنه کمر نیز عنوان کرد: در حالی در صندوق رای شورای این روستا ۳۵۰ رای انداخته شده بود که کل جمعیت این روستا شامل افراد واجد شرایط و غیره ۱۰۵ نفر است.
پیش از این نیز به دنبال برخی اعتراض‌ها و بازشماری آرای انتخابات شورای اسلامی شهر چادگان، از شهرستان های همجوار فریدونشهر، نتیجه شمارش آرای انتخابات در این حوزه نیز تغییر کرده بود و با بازشماری آرای انتخابات شورای اسلامی شهر چادگان مشخص شد که تعداد آرای نفر ششم بیشتر بوده و به این ترتیب وی به جایگاه پنجم ارتقا پیدا کرد.
به گفته مهدی اسدپور فرماندار چادگان، بعد از بازشماری آرای شورای اسلامی شهر چادگان و تغییر در نفر پنجم و ششم، مرتضی میلائی‌نژاد، هدایت نظری، غلامرضا لطفی، محمد عرب و ایرج نجاری به عنوان اعضای اصلی و روح‌ا... شاهمرادی و جهانبخش قاسمی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.
اکبر ترکی، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین و میاندشت در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان اصفهان  نیز چندی پیش از ارسال شکوائیه های ارسالی از سوی برخی روستاها به هیئت‌های اجرایی خبر داده بود.
وی با تاکید بر اجرای روند بررسی این شکوائیه‌ها  اعلام کرده بود که تعدادی از این شکوائیه ها در دست بررسی است و تعدادی از آن باقی مانده است.ترکی  هشدار داده بود که اگر بررسی‌ها نشان دهد که تخلفات بیشتر بوده امکان ابطال نیز وجود دارد.