روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

استاندار چهارمحال و بختیاری:

فاز نخست دهکده المپیک در چهارمحال و بختیاری آغاز می‌شود

کد خبر : 3950
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ - ۱۴:۰۵
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به زودی مراحل ساخت فاز نخست دهکده المپیک در چهارمحال و بختیاری آغاز می شود و همراه با سایر طرح‌ها زمینه اشتغال قابل توجهی را فراهم می‌کند.
قاسم سلیمانی در نشست با صنعتگران صنایع دستی اظهار داشت: «نرخ بیکاری استان بالا گزارش شده که یکی از دلایل آن افزایش تعداد متقاضیان اشتغال و یا افزایش نرخ مشارکت است.»
وی افزود:« سال گذشته 33 هزار نفر در استان متقاضی شغل بودند که از این مجموع زمینه اشتغال 14 هزار و 300 نفر در استان فراهم شد.»
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی باید خود را برای ایجاد اشتغال و سازماندهی مجدد امور اقتصادی استان و همچنین دعوت از سرمایه‌گذاران، بنیادها و شرکت‌ها آماده کنند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی طرح‌های پتروشیمی لردگان، فاز 2 فولاد سفید دشت، اکو انرژی و فاز نخست دهکده المپیک زمینه اشتغال تعداد قابل توجهی را فراهم می‌کند.
وی با اشاره به ایجاد زمینه اشتغال 20 هزار نفر در استان گفت: متاسفانه به علت تنگ‌نظری موجود در استان سرمایه‌گذاری خیلی موفق نیست و برخی نمی‌توانند آن را بپذیرند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌ها باید با هدف ایجاد اشتغال همراه باشد، تصریح کرد: صنایع دستی یکی از ابزار زودبازده است که دارای قابلیت ایجاد شغل زیادی است اما به شرط اینکه همراه با آموزش قوی و ایجاد بازار فروش باشد.  سلیمانی با اشاره به ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در میدان قدس شهرکرد افزود: وجود این بازارچه به تنهایی کافی نیست و تعداد واحدهای فروشگاهی باید افزایش و البته تخصصی شوند.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد 4 تا 5 بازارچه گفت: زمین، تسهیلات و امکانات از محل کمک‌های فنی و اعتباری برای زیرساخت‌ها اعطا می‌شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در روستاها باید در کنار کارهای عمرانی فعالیت‌های اقتصادی نیز انجام شود تا علاوه‌بر جلوگیری از مهاجرت به شهرها زمینه مهاجرت معکوس را به روستاها نیز فراهم کند.
سلیمانی با اشاره به افزایش اعتبارات استانی خاطرنشان کرد: امسال اعتبارات استانی به 253 میلیارد تومان افزایش یافته که 20 درصد از آن به صورت یارانه و کمک بلاعوض به متقاضیان پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت بازاریابی برای صنایع دستی تصریح کرد: باید در این راستا بازاریابی قوی انجام  شودتا جوان جویای کار تبدیل به جوان بدهکار نشود.
پروژه احداث راه آهن چهارمحال و بختیاری ۳۰۰۰ شغل ایجاد می کند
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین در نشست هماهنگی امور اقتصادی با اشاره به اینکه پروژه احداث راه آهن اصفهان - شهرکرد - اهواز  سه هزار شغل ایجاد می کند، اظهار داشت: اجرای این پروژه زمینه ساز توسعه و پیشرفت چهارمحال و بختیاری است.قاسم سلیمانی دشتکی عنوان کرد: ورود راه اهن به چهارمحال و بختیاری موجب افزایش سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری می شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت های برای اجرایی شدن این پروژه بهره برد، تاکید کرد: اجرای این پروژه در اولویت پیگیری مسئولان استان است.
وی عنوان کرد: هم اکنون پروژه ها بسیار خوبی برای توسعه چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شده است که با اجرایی شدن آنها این استان در مسیر توسعه  پیشرفت قرار می گیرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری خارجی در چهارمحال و بختیاری افزایش می یابد.